Erdoğan’a yakın işadamının şirketine haciz

Ekonomik krizin etkisiyle birçok inşaat firması zor günler yaşıyor. AKP’li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen işadamı Esat Ulu’nun şirketi Nas İnşaat A.Ş. için haciz kararı alındı.

Ece İnşaat isimli bir beton firması, alacağını tahsil edemeyince, bugün şirketin merkezinde haciz işlemi yaptı. Şirket, Nas İnşaat’tan verilen çeklerin karşılığını almadığını tespit etmişti. İBB ve KİPTAŞ başta olmak üzere belediyelere geniş ölçekli işler yapan şirketin sahibi Esat Ulu, Erdoğan’a yakın bir isim olarak biliniyor.

Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde alınan ihtiyati haciz kararları icra müdürlüğü aracılığıyla işleme kondu. Konuya ilişkin iki ayrı dosyada ihtiyati haciz talep edilen şirketler arasında Nas İnşaat AŞ, Ultra Teknoloji San ve Tic A.Ş. ve Nas-Ultra Bağcılar Kentsel Dönüşüm İşi Adi Ortaklığı yer aldı.

Diken’in haberine göre, İcra müdürlüğünden alınan karar sonrası şirketin Dünya Ticaret Merkezi’ndeki merkezinde haciz işlemi yapıldı. Alacaklı şirket avukatlarından İsmail Şahin’in de bulunduğu haciz işlemi sırasında, şirket merkezinde bulunan bir dizi eşya haczedildi. Haciz kararı verilen eşyalar, şirketin bir yetkilisine yeddi emin olarak teslim edildi.

Dev projelerde imzası var

Onlarca büyük projede imzası olan Nas İnşaat’ın tamamladığı projeler arasında Aqua Florya AVM, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs yolu, Gülpınar su ürünleri hal binası, Başakşehir Sular Vadisi, Kiptaş Çatalca sosyal konutları ve Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı da yer alıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin