Arınç, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı hedef aldı: ‘Boyundan büyük işlere karışma, sana yazık olur’

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ahmet Türk açıklamaları nedeniyle kendine tepki gösteren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a cevap verdi.

Turan’ın “Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla ‘Niye kayyım atadın, niye bunu yaptın?’ dediler” sözlerini cevaplayan Arınç, “Boyundan büyük işlere karışma, sana yazık olur” ifadelerini kullandı.

Show TV’ye konuşan Turan’a, “Boyundan büyük işlere karışma” diyen Arınç, “Sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur” dedi. Arınç, şöyle devam etti: “Herkes haddini bilsin. Ben de bileyim, Bülent Turan da bilsin, başka partilerin başka temsilcileri de bilsin.”

Arınç, kayyım yoluyla görevinden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk için “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir” demişti.

1 YORUM

  1. bülent turan mı saf, yoksa bu da mı oyun anlamak hakikaten zorlaştı…
    gaz almnın her türlüsü devrede…
    başgasıb tüm hünerlerini döktürüyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin