Erdoğan’a hakaret’ davasının savunma dilekçesine de ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten dava

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret suçlaması yöneltilen müvekkili için temyiz dilekçesi hazırlayan avukata Cumhurbaşkanı’na hakaret davası açıldı.

Independent Türkçe’nin aktardığına göre Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü’nün ihbarıyla açılan davanın gerekçesi olarak dilekçede yer alan;

“Yaşanan bütün hukuksuzlukların ve yolsuzlukların sorumlusu konumunda olan AKP Genel Başkanı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan kayıtlarında milyonlarca TL’yi nasıl sıfırladığı, kirli para ilişkileri ve bir çok yolsuzluk ilişkisi içinde olduğu ortaya çıkmıştır. Sanıklar yaşanan bu yolsuzluklara karşı demokratik tepkilerini göstermişlerdir. Eylemlerde kullanılan dövizlerin, içerisinde hırsızlık temasının olması, hayatın olağan akışına uygun ve anlık tepkisel reflekstir” ifadeleri gösterildi.

Ankara’da 2018 yılında açılan davaya yetkisizlik kararı verilerek İstanbul’a gönderildi. İstanbul’da da yetkisizlik kararı verilmesinin ardından dosya Yargıtay’a taşındı. Yargıtay’dan yetkinin İstanbul’da olduğuna karar verdi. Davanın ilk duruşması 3 Aralık’ta İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin