Erdoğan tepki göstermişti; o hakim ve savcının görev yeri değiştirildi!

Özlem Ağ, 1 Nisan 2021'de boşanma aşamasındaki eşi Samet Ağ tarafından 23 yerinden bıçaklanmış, uzun süre hastanede tedavi görmüştü.

HSK İkinci Dairesi, Tokat’ta boşanmak istediği eşini 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ’ın tahliyesini isteyen savcı ile tahliye eden hakimin görev yerlerini değiştirdi. HSK İkinci Dairesi, soruşturmaya konu iddialarla ilgili yapılan inceleme kapsamında, soruşturma sonuçlanana kadar hakimin Şırnak Silopi’ye, savcının ise Bitlis Mutki’ye geçici olarak görevlendirilmesine karar verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırganın 3 ay sonra serbest kalmasına tepki göstererek, ”Tokat’taki Özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Tokat Milletvekilimiz Özlem Hanım bu işi takip edecek, ben de peşindeyim. 23 yerinden bıçaklıyor; ey hakim sen böyle birisini serbest bırakıyorsun?” demişti.

Tokat’ta hastanede temizlik işçisi olarak çalışan Özlem Ağ, geçen yıl eşi Samet Ağ’a boşanma davası açtı. Aile evinde yaşamaya başlayan Özlem Ağ ile konuşmak için köyüne giden Samet Ağ, Özlem Ağ’ı 23 yerinden bıçaklarken babasını da yaraladı.

Gözaltına alınan Samet Ağ ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Cezaevinde üç ay kaldıktan sonra Ağ, yurt dışına çıkmama, her hafta adresinin bulunduğu en yakın kolluk karakoluna imza atma koşuluyla tahliye edildi.

Özlem Ağ’ın tahliye kararının ardından yaptığı açıklamalar sonrası Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine mahkemece, eşi hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Samet Ağ, nöbetçi mahkemece tekrar tutuklandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin