Erdoğan suçladı İmamoğlu sosyal medyadan cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün katıldığı bir cenaze töreninde karşılaştığı İBB Başkanı İmamoğlu ile tokalaşmadı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’u çöp dağlarına çevirmekle suçladığı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan jet cevap geldi.

AKP’li Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) hedef alarak söylediği, “Düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i bugün ne hale getirdiler. Toplanmayan çöpler, akmayan sular, bir türlü durağa gelmeyen otobüslerle gündem oluyor.” sözlerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan cevap verdi.

Erdoğan, partisinin belediye başkanları toplantısında, CHP’li belediyeleri hedef alan açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İmamoğlu’nu İstanbul’u çöplüğe çevirmekle suçlayarak şunları söyledi:

“Düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi. Çöp dağlarıyla İstanbul’u devraldık, şimdi İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. Toplanmayan çöpler, akmayan sular, bir türlü durağa gelmeyen otobüslerle gündem oluyor. Birçok şehirlerimizde sunulan hizmetlerin hem kalitesinde, hem sayısında ciddi düşüşler var.”

Erdoğan’ın suçlamalarına İmamoğlu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan İmamoğlu, “Haliç’te yunuslar yüzüyor, çocuklar ücretsiz süt içip kreşe başlıyor. Öğrenciler burs alıyor, durmuş metrolar harekete geçiyor. İstihdam ofisleri iş buluyor, yeşil alanlar halka açılıyor. Ama bu hayat pahalılığında milletin parası nedense Kanal İstanbul’a harcanmak isteniyor.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin