Erdoğan ısrarlı, düzenleme Meclis’e geliyor: YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşıyız

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyaya operasyon konusunda ısrarlı. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, sosyal medyaya düzenleme getirileceğini anlattı. Kızı Esra Albayrak’a yönelik sosyal medyada kullanılan çirkin ifadelere değinen Erdoğan, “Sosyal medya düzene sokulmalı. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Türkiye bir muz cumhuriyet değildir. Bu konudaki teklifimizi parlamentoya getireceğiz.” dedi.

Önceki gün 4.kez anne olan kızı Esra Albayrak’a yönelik ifadeleri hatırlatan Erdoğan, gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını anlattı. Erdoğan, “Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sosyal medya düzenlenmesine ilişkin, “Son yıllarda bu tür ahlaksızlıkların artmasında hem mecraların kontrolsüzlüğünün, hem de organize saldırıların kolaylaşmasının rolü vardır. Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının itibar suikastlarının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır.” ifadesini kullandı.

ŞEHİRLERİN BAŞ SORUMLUSU SİZSİNİZ!

Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kaderinin AK Parti ile bütünleştiğini anlattı. Ardından şu ifadeleri kullandı: “Genel başkanından üyesine kadar AK Parti’nin tüm mensupları bu şuurla hareket etmekle mükelleftir. Bu konuda en büyük vebal özellikle de kendi şehirlerimizin baş sorumlusu olan siz il başkanlarımızsınız. Sizlere düşen hem parti bünyesinde, hem halk nezdinde derleyen, toparlayan, motive eden mevkiinde bulunmaktır.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin