Erdoğan, IŞİD ve El-Kaide bağlantılı 5 kişinin malvarlığının dondurulması kararını kaldırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından IŞİD ve El Kaide ile bağlantı nedeniyle mal varlığı dondurulan bazı kişiler hakkındaki hükümleri yürürlükten kaldırdı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararı doğrultusunda IŞİD ve El Kaide bağlantılı 5 kişinin malvarlıklarının dondurulmasına ilişkin karar, Erdoğan’ın imzasıyla yürürlükten kaldırıldı.

BMGK’nin 1267, 1988 ve 1989 sayılı kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulması hakkındaki 30 Eylül 2013 tarihli ve 2013/5428 sayılı Bakanlar Kurulu kararının eki 1 sayılı listede değişiklik yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, “IŞİD ve El Kaide ile bağlantılı gerçek kişiler” listesinde yer alan ve mal varlığı dondurulan Mevlüt Kar, Denis Mamadou Gerhard Cuspert, Nayef Salam Muhammad Ujaym Al-Hababi, Turki Mubarak Abdullah Ahmad Al-Binali ve “Tuah Febriwansyah isimli şahıslara ilişkin hükümler yürürlükten kaldırıldı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin