Erdoğan için ‘şeytan’ manşetini atan El Arabi dergisi: “Yazdıklarımız doğru değil ise Erdoğan açıklama yapsın.”

Mısır’ın en önde gelen gazetelerinden El Ahram gazetesi bünyesinde yayın yapan haftalık El Ahram El Arabi dergisi son sayısınında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı “Terör Patronu” olarak nitelendirdi. Dergi Erdoğan için dış kapağında “Şeytan” ifadesini kullandı.

Söz konusu derginin son sayısı gazeteci Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalındaki ’30 Dakika’ programından değerlendirildi. Programa katılan El Ahram Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Eymen Semir, Türk halkını kardeş olduklarını söyleyerek, Erdoğan ile onları ayırdıklarını belirtti. Dergideki son sayıdaki dosyalarda Erdoğan’la ilgili yazdıklarının doğru olduğunu aktaran Semir, “Yazdıklarımız doğru değil ise Erdoğan açıklama yapsın.” dedi.

Türkiye’deki üç üssü İsrail askerlerinin kullandığını söyleyen Semir, Erdoğan’ın Filistin meselesini siyasete alette ettiğini aktardı. Semir şöyle devam etti: “Son dönemde Erdoğan’ın tam bir diktatör olduğunu herkes görmüş oldu. 15 Temmuz bir darbe değil bir tiyatroydu. Erdoğan’ın 15 Temmuz’dan sonra gerçek yüzü ortaya çıktı.” ifadesini kullandı.

Semir, önümüzdeki dönemde Erdoğan’ın terör örgütleri ile ilişkilerini işleyeceklerini de sözlerine ekledi. “Erdoğan’ın Arap topraklarında gözü var. Evet, Mısır hakkında da bu tür iddialar var. Ama Mısır demokrasi havarisi kesilmiyor. Senin evin camdan ise komşunun camına taş atma. Erdoğan’ın eve camdan daha zayıf.” dedi.

İşte programın tamamı;

El Ahram El Arabi’den Erdoğan kapağı: ‘Terör patronu’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin