Erdoğan: Gömülü uçaklar var, Abidin Ünal: Bunlar asparagas

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray’daki Akademik Yıl açılışında yaptığı konuşmada, Kayseri’de uçakların gömülü olduğu iddiasında bulunmuştu. Hava Kuvvetler Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Erdoğan’ı yalanladı.

Erdoğan’, İkinci Dünya Savaşı sonrasında uçakların gömüldüğünü ibelirterek, “Yeniden şekillenen Batı Paktında yer alabilmek için Cumhuriyet sonrası elde ettiklerimizden dahi vazgeçirildik. Tüm zorluklara ve yokluklara rağmen kurduğumuz uçak fabrikalarımızın, sanayi kuruluşlarımızın kapılarına kendi elimizle kilit vurdurdular. Kayseri’de uçaklarımızın gömülü olduğu mezarlar var. O zaman yapıldı bunlar. Şu anda bizi uçağımızı yaptırtmamak için ellerinden geleni yapanlar var.” demişti.

Ankara Etimesgut Havalimanı’ndan bu sabah özel uçakla memleketi Kayseri’deki Erkilet Askeri Havalimanı’na gelen Orgeneral Ünal, burada bir açıklama yaparak Erdoğan’ın sözlerini yalanladı. Orgenetal Ünal, önce ellerini havaya açarak “Bunlar asparagas” deyip makam otomobiline bindi.

ERDOĞAN’A BİR YALANLAMADA VALİDEN

Gaziantep’teki IŞİD saldırısı için “14 yaşında bir çocuğun gövdesine bombaları bağladılar ve çocuğu bir kına törenine saldılar. Ve çocuk da Messi’yi seviyor diye onun formasını giydirmişler” diyordu, Erdoğan’ın bu sözleri Valilik tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı. Valilik, teröristin 22-23 yaşlarında Türkçe konuşan bir şahıs olduğu duyurdu:
“M.Ş.E. tarafından, Mehmet Kadir CABAEL’in talimatı ile düğün patlama olayından yaklaşık (1) ay kadar önce canlı bomba eylemini gerçekleştirecek örgüt üyesinin ilimiz otogarına gelerek taksi ile Gazikent mahallesine gittiği, buradan M.Ş.E. tarafından Mehmet Kadir CABAEL’in evine götürüldüğü ve eylemci şahsın (22-23) yaşlarında uzun saçlı, kirli sakallı Türkçe konuşan bir şahıs olduğu tespit edilmiştir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin