Erdoğan, Fenerbahçe sorusunu böyle cevapladı: Ben rahatım, Başakşehir’i ben kurdum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurduğunu söylediği Başakşehirspor ile yakından ilgileniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe’nin Süper Lig’deki durumuna ilişkin soruya Başakşehir üzerinden cevap verdi. Kendisinin rahat olduğnu ifade eden Erdoğan, “Niye rahatım? Başakşehir’i ben kurdum.” dedi.

Başakşehir’in şampiyonluğu yakalamasının ‘bir devrim’ olacağını söyleyen Erdoğan, “Yani illa milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş.” ifadesini kullandı.

Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bir kız öğrenci, “Fenerbahçe’nin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye sordu.

Bunun üzerine, “Çok ama çok zor bir soru. Ben rahatım biliyor musun? Niye rahatım?” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Çocukluğumda oynadığım Esener Erok, şimdi proje takım

“Başakşehir’i ben kurdum. Bir taraftan Rize de kurtardı işi, o da yükseldi. Başakşehir’i kurduğum gibi bir de onun altında proje takım var. O takım, mahalle takımı olarak çocukluğumda oynadığım Esenler Erok; Başakşehir’in altyapısını oluşturuyor. Esenler Erok da ikinci sırada, o da çıkabilir.

Dolayısıyla Başakşehir bu sene eğer hakikaten şampiyon olursa, bir Bursaspor gibi o da bir şampiyonluk yakalarsa bu da tabii bir devrimdir. Yani illa on binlerin veya milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş…

Fenerbahçe, son anlarda bir şeyler yapmaya çalışıyor

Tabii iyi bir yönetim kadrosu, teknik direktörüyle, Abdullah Hoca ile. Gerçekten maliyeti düşük bir takım. Öbür taraftan bakıyorsunuz milyonlarca dolarla takımlar kuruluyor netice yok ama çok daha cüzi rakamlarla kuruluyor.

Şu anda maliyet yüzdesi çok düşük olmasına rağmen Başakşehir şampiyon oluyor, tesisler noktasında iyi bir konumdalar, temenni ederiz ki Fenerbahçe son anlarda filan bir şeyler yapmaya yelteniyor tabii Allah yaşatmasın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin