Erdoğan Bayraktar: ‘Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan’a gitmekten korkmam’

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu soruşturmasıyla ilgili olarak kendisiyle ilgili yer alan tüm tape, belge ve bilgilerin A’dan Z’ye doğru olduğunu itiraf eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Erdoğan, “8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan’a gitmekten korkmam.” dedi.

Erdoğan Bayraktar ile birkaç gün önce yaptığı görüşmeyi Halk TV’de anlatan gazeteci Fikret Bila şunları söyledi: “Sayın Bayraktar iki nokta üzerinde duruyor. Birincisi; ‘Benim para pulda işim yok. İmar işleri yapmışsam, yasaya aykırıysa mahkeme iptal eder’ diyor. Yani ‘ben rüşvet almadım. Para almadım. Aynı kefede bir insan değilim. Bu benim için çok önemli. Benim 8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum, sindiremiyorum içime’ diyor. O nedenle bir tarafsız savcı istiyor. ‘Mutlaka bu dosya incelensin, eğer gerek görürlerse Yüce Divan’a gitmekten de korkmam’ diyor. Yani bunu bir onur meselesi haline getirdiğini ifade etti.”

2 YORUMLAR

  1. Savcının tarafsızı nasıl oluyor?
    Birileri de cesur olanı arıyordu.
    Yasa koyucu kendi koyduğu yasanın paspas edilişini seyrediyor. Bir de utanmadan adalet, hukuk, yargı, cesur savcı, vicdanlı hâkim… deyip duranlar varya, zorla cinnet sınırının ötesine ittiriyorsuniz insanı. Vakti gelince toprağı örtüp, kürekle düzeltip yola devam edecek geride kalanlar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin