Erdoğan: Başkanlık sisteminde her geçen gün daha iyiye giden bir süreci yaşıyoruz

erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde her geçen gün daha iyiye giden bir süreci yaşadıklarını’ iddia etti. Erdoğan, “Attığımız adımlarda, aldığımız kararlarda Cumhurbaşkanlığı süreci bizim hızımızı artırıyor. Bu sistem ülkemiz için çok çok hayırlı ve faydalı olmuştur. Karar mekanizmaları çok daha seri çalışıyor.” diye konuştu.

Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı sorusuna da, “Kurban Bayramı tatiliyle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Tatil süreci 10’la 9 gibi, millete seslenişte halkıma duyuracağım.” cevabını verdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da cuma namazının ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Aşılamada 58 milyon dozun alışdığını anlattı. Erdoan, “Aşılamada da kademe sistemi de ayrıca getiriyoruz. BionTech’ten gelen bir miktar aşı var, Sinovac’tan bir miktar aşı geldi, geliyor. En yakın zamanda Uğur Bey ve eşi onlar da misafirimiz olacaklar. Böylece BionTech’te çok daha seri adım atma fırsatını da yakalayacağız. Şu anda Diyarbakır’da aşılamadaki isteksizliği de ne yapıp yapıp gidereceğiz. Vatandaşlarımızı aşı olma noktasında Batı illerinde nasıl oluyorsa Diyarbakır’da da aşının süratle olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Afganistan’da atılacak adımlarla ilgili de açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin her geçen gün daha iyiye giden bir süreci yaşıyoruz. Attığımız adımlarda, aldığımız kararlarda Cumhurbaşkanlığı süreci bizim hızımızı artırıyor. Bu sistem ülkemiz için çok çok hayırlı ve faydalı olmuştur. Karar mekanizmaları çok daha seri çalışıyor, çok daha rahat adım atıyor.”

“Dün Savunma Bakanımız ABD Savunma Bakanıyla da görüşmesini yaptı. Bu konuyla ilgili olarak da biz şu anda Amerika’yla NATO’yla görüşmeleri yapmak suretiyle Türkiye’nin görev alanı ne olacak? Burada neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz? Bunların kararlarını aldık. Ve NATO müzakerelerimde sayın Biden ile konuştuk. Ve en ideal şekilde Afganistan’da bu adımı inşallah atmış olacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin