Erbakan’ın oğlu ve damadı Saadet Partisi’ne haciz kararı aldırdı

Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, kendilerine ait şirkete kira borcu nedeniyle Saadet Partisi’nin (SP) hesap ve araçlarına haciz koydurdu. Haciz konulan gayrimenkuller arasında genel merkez binası da var. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun makam aracına da ‘yakalamalı haciz’ işlemi uygulandı.

Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün yüzde 80 hissedarı olduğu ETAŞ şirketinin, mülkiyeti kendisine ait SP genel merkezine, kira borcu nedeniyle tahliye davası açmasıyla başladı. SP yönetimi bu karara itiraz edince ETAŞ genel merkez binası dahil gayrimenkulleri, Karamollaoğlu’nun makam otomobili dahil parti araçları ve banka hesaplarına haciz koydurarak icra takibi başlattı.

Ankara 5. İcra Dairesi, Karamollaoğlu’nun aracı için bulunduğu ilk yerde el konulmasını öngören ‘yakalamalı haciz’ kararı çıkardı.

SP: Süreç devam ediyor

Hürriyet’in haberine göre, SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya şunları söyledi: “Genel merkezimizle ilgili bir tahliye kararı alınmıştı, biz üst mahkemeye başvurarak bu kararı durdurmuştuk. Ama şu anda gayrimenkullerimiz, araçlarımız ve hesaplarımız üzerinde haciz işlemleri yürütülüyor.Şu anda haciz işlemlerini kaldırmak için hukuki süreç devam ediyor.”

Bir ETAŞ yetkilisi ise şöyle konuştu: “SP, şirketimizin kiracısı. Kiracının da kirasını ödemesi gerekiyor. Kiranın ödenmemesi halinde hukuki olarak tahsilat nasıl yapılıyorsa yine hukuk içinde bunun gereği yerine getiriliyor. Türkiye bir hukuk devleti, ortada da Türk Ticaret Kanunu var. Bir yerde kiracıysanız ve kiranızı da ödemiyorsanız sürecin bu şekilde yürümesi hukukun gereği.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin