Enis Berberoğlu tutuklanmadan cezaevinde 3 oda hazırlanmış

Adalet Yürüyüşü’nün 12. gününde olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu için tutuklanmadan önce Maltepe Cezaevi’nde 3 oda hazırlandığını söyledi. Kılıçdaroğlu, ‘yargı talimat alıyor’ dedi. Kılıçdaroğlu, isim vermeden Berberoğlu’nun tutuklanmasına ilişkin, “yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden biri” dediği bir duyumu paylaştı.

“Dün bir duyum aldık, son derece üzüldüm” diyen Kılıçdaroğlu “Düşünün bir kişi yarglanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevinde özel 3 oda hazırlanıyor. Odanın ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor. Ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu durum, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi. Bizim bu yürüyüşümüze haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi. Mahkeme karar verecek ama kararı yürütme organı veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu.

Nerede yatacağı belirleniyor, nerede kalacağı belirleniyor. Odanın ufak tefek ihtiyacı gideriliyor. Ankara’dan gelip odalara bakıyorlar, nedir ne değildir diye. Bu bizi derinden yaraladı, adaletin neden zorunlu olduğunu hepimize gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından yürümeye başlandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin