Emekli Tümamiral Semih Çetin: Montrö bildirisinin tarihi sonradan değiştirilmiş

Emekli 104 amiralin yayınladığı ‘Montrö’ bildirisiyle ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. ‘Darbe çağrışımı yapmak’la suçlanan (TCK’da böyle bir suç yok) amirallere kumpas kurulduğu iddiası da güçleniyor. Emekli Tümamiral Semih Çetin, ‘Montrö’ bildirisinin tarihinin sonradan değiştirildiğini ileri sürdü. Önceki gece Halk TV’de katıldığı programda konuyu gündeme getiren Çetin, sosyal medya hesabından da değerlendirmelerde bulundu.

Semin Çetin, “Bildiriyi imzalayan bir Amiralden aldığım bilgiye göre; dün akşam yayınladığım belgenin tarihi değiştirilmiş, Yüce Türk Milleti ifadesi eklenmiş hali 2250’de grupta son kez yayınlanmış, 4 dakika sonra da Veryansın TV’de yayınlanmış. 4 dakikada 104 amiralin onayı nasıl alınır. Özetle belgenin bana gönderildiği zaman 3 Nisan 2021 saat 10.44. Yüce Türk Milletine ifadesi yok, yayınlanma tarihi 06 Nisan 2021. Bunun üzerine tarih, başlık değiştirilerek gruba onay için gönderilmesi 3 Nisan 2021 saat 2250, Veryansın TV’de yayın saati 2254 hıza bakın.” ifadelerini kullandı. Çetin, televizyon programında ise “Bildiri bana da geldi ancak bildiride ismi olan bazı kişilerin Balyoz sürecindeki vefasızlıkları nedeniyle imzalamadım.” dedi.

Dün gece Halk TV’de ‘Açıkça’ programında konuşan emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok ise whatsapp mesajlarının kendisine okutulduğunu, ancak emekli amirallerin duyurusun imza koyanların gece yarısı yayınlansın diye bir kararı olduğunu görmediğini söyledi.

DOĞU PERİNÇEK: CEM GÜRDENİZ YAPAR MI DİYORLAR; YAPAR!

Kamuoyunda pek dillendirilmeyen iddialardan biri de iktidarın en küçük ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’in 104 emekli amirale tuzak kurduğu. İktidarın elini güçlendirmek isteyen Perinçek’in, böyle bir bildiri için emekli amiralleri oyuna getirdiği ileri sürülüyor. Perinçek ilk günden itibaren açıklamalarında da emekli amiralleri hedef gösteriyor. Ulusal Kanal’da katıldığı son programda da Perinçek, gözaltına alınan emekli amiral Cem Gürdeniz’i suçlamıştı. Perinçek, “Cem Gürdeniz, Rahmi Koç’un talimatıyla (Aydınlık’tan) ayrıldı. Gemiyi terk etti. Orada zaten kimliği ortaya çıktı. ‘Efendim Cem Gürdeniz bunu yapar mı’ diyorlar. Yapar, niye yapmasın.” diyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin