Emekli maaşı promosyon ödemesinde yeni rekor: 8 bin 250 TL

SSK ve Bağ-Kur’dan emekli maaşını alan vatandaşlar en yüksek promosyon ödemesi veren bankaları araştırırken özel bir banka promosyon ödemesini 8 bin 250 liraya yükselterek yeni bir rekor kırdı. ING Bank, maaşını taşıyan emeklilere maaş tutarına göre ek koşulsuz 7.000 TL nakit promosyon ve emekli yakını getirmesi halinde ise 1.250 TL’ye varan promosyon vereceğini duyurdu.

EN YÜKSEK EMEKLİ MAAŞI VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankalar, 3 yıllık sözleşmeler karşılığında verdikleri promosyon rakamlarını güncelleyerek 7 bin 500 TL’ye kadar çıkardı. Emekli promosyon ödemesini 5.000 TL’ye yükselten İş Bankası’nı Sabancı Holding’in amiral gemisi Akbank izledi. Akbank’ın 7 bin TL+500 TL promosyon vermesi üzerine Garanti BBVA ve Yapı Kredi emekliyle doğrudan 7 bin 500 TL promosyon vereceğini duyurdu.

Hollanda kökenli INN Bank ise promosyon ödemesinde 8 bin 250 TL ile rekor kırdı. Maaşını ING’ye taşıyan emeklilere 7 bin TL nakit promosyon ödemesi yapacağını duyuran banka, ayrıca 5 emekli yakınını ING’de hesap açmaya ikna eden emeklilere de toplamda 1.250 TL daha vereceğini açıkladı. ING Bank kampanyanın 31 Ağustos’a kadar devam edeceğini bildirdi.

Emekli maaşını aldığı banka ile 3 yıllık taahhüt süresini dolduranlar veya yeni emekli olanlar, diledikleri bankaya başvuru yaparak emekli maaşını taşıyabiliyor. Maaşlarını taşımak isteyen emeklilerin bankaya bildirimde bulunulması gerekiyor. Bu bildirim bankaların şubelerinden veya e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor.

Yüksek promosyon fırsatını kaçırmak istemeyen emekli, bankasından daha önce aldığı promosyonun kalan tutarını iade etmesi hâlinde başka bir banka ile mukavele imzalayabiliyor.

Müşterilerini özel bankalara kaptırmaya başlayan kamu bankaları (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) 1.500 TL altında emekli maaşı alanlara 500 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 625 TL, 2.500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin