Elon Musk’tan Kaliforniya’ya ‘Tesla’ tehdidi

tesla fabrika

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, fabrikasının açılmasına izin vermeyen California eyaletine tepki göstererek şirketin merkezini Teksas ya da Nevada’ya taşımakla tehdit etti.  Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle fabrikasının açılmamasına sinirlenen Musk, Alameda ilçesine de dava açacağını belirtti.

Musk, daha önce ABD’de yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe ve karantina önlemlerinin anayasaya aykırı ve “faşistçe” olduğunu öne sürerek “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin” demişti.

Musk, CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda, “İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı” diye konuşmuştu.

Musk, Twitter hesabından 1 Mayıs tarihinde “Tesla hisseleri çok pahalı bence” mesajını paylaşmıştı. Bu mesaj üzerine Tesla’nın hisse değeri 144 milyar dolardan 129 milyar dolara sert düşüş göstermişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin