Elbette biliyoruz kininizin nedenini…

Yorum | Levent Kenez

Ergenekoncuların bazen gizli bazen açıktan haklarındaki davaları kapatmak için tehditlerine ve propagandalarına şahit oluyorsunuzdur. Kendi medyalarında ve taşeron havuzlarında akla ziyan saçma haberleri eksik olmuyor.

En büyük şansları kucaklarına oturttukları, üzerlerinde fiyat etiketi olan, kartvizit ve koltuk verdikleri altın çağlarını yaşadıklarını zanneden İslamcılar.

28 Şubat’ın küçük büyük bütün aktörlerinin ittifakla söyledikleri bir şey var: Biz 28 Şubat’ı aslında Cemaat’i bitirmek için planlamıştık. Şimdi moda olduğu üzere tiyatro mahkemelerde yargılanırken ‘biz aslında Fetö ile mücadele ediyorduk şimdi Fetöcülerin davası ile karşı karşıyayız’ diyorlar. Bu itiraflar çok önemli. Bugün için kayda değer bir anlamı yok. Ama bu söyledikleri unutulmasın. Erdoğan olmasa bu kadar başörtülüyü içeri alamazdık itirafları biraz vicdanı olan biri için çok şey ifade eder ama bunlarda o kadarı bile yok!

DEMOKLES’İN KILICI

Erdoğan, işbirliği yaptığı Ergenekoncuların başında Demokles’in Kılıcı gibi bu davaları tutuyor. Hani kumpastı bu davalar? Bir çırpıda kapatsanıza! ‘Milli orduya kumpas’ gibi büyük büyük laflar etmiştiniz. Deniz Yücel’i mahkemeye bile çıkartmadan salan, 17-25 davalarını rekor hızla kapatan Erdoğan, bu davaları şak diye kapatamaz mı? Kapatır elbette. Ama kolluk gücünü elinde tuttuğu ve militan hakim ve savcıları olduğu için şantaj olarak bekletiyor. Geçenlerde Başbuğ’a ucunu göstermişlerdi daha fazla konuşursa ne olacağının…

Aslında herkes her şeyi biliyor. Kim darbe planları yapmış, kim Ayışığı, Yakamoz planları hazırlamış belli. Kumpas dedikleri Balyoz en kötü yakalandıkları bir darbe ve cunta planı olarak ellerinde patlayınca epey gardları düşmüştü ama sağolsun İslamcılar ve İslamcıların arasına ektikleri başaklar yardımlarına yetişti.

AKP’ye kapatma davasını açanlar, 367 saçmalığını çıkaranlar, hükümete muhtıra verenler, Gül’ün eşi başörtülü diye yeri göğü ayağa kaldıranlar, Danıştay cinayetini tezgahlayanlar, faili meçhullerle kaos çıkartmak isteyenler unutuldu… Ülkenin hafızası çok zayıf olduğu için büyük bir cahil ve vicdansız kitle 2002’den ışınlanarak 2018’e geldiğimizi falan sanıyor.

27 NİSAN’DAN HESAP SORSANIZA!

AKP kendisine karşı en ufak yanlışı acımazsızca cezalandırırken ve şu an gücünün zirvesindeyken kendisine 27 Nisan’da muhtıra verenlerden neden hesap sormaz? Anadolu’nun ufak bir şehrinde kermese dolma yapmış ev kadınını ters kelepçe ile yollarda sürükleyen hükümet zamanında kendilerinin de üyesi olduğu seçilmiş hükümete karşı tankları yürüten komutanları neden baş tacı yapar? Neden onlardan geçmişin hesabını sormaz?

“Bizi dinlemişler” diye yalan olduğunu bildikleri halde yüzlerce kişiyi tehditle polisler hakkında suç duyurusunda bulundurtmaya götüren hükümet, “Ne cemaati kardeşim! Erdoğan’ın kasetlerini biz verdik biz biz” diyen adama neden dokunmaz. Erdoğan’ın milyarları olmasına rağmen ABD’de okuyan kızları için yandaşı işadamından haraç almasından tutun da Kıbrıs ile ilgili devlet sırrı görüşmeye kadar onlarca tape piyasada. Bunları sızdıran da göğsünü gere gere “ben yayınladım” diyor. Neden bir işlem yapılmıyor? Bunu sorup cevap verecek kafası çalışan bir havuz canlısı yok mu?

CEMAAT’E YAPILANLAR ‘YANLIŞLARIN’ SONUCU DEĞİL

Bir saniye için bunların söylediklerinin doğru kabul edelim, Ergenekon ve Balyoz günlerini o şekilde hatırlayalım. Hangi darbecinin evini basmışlar da kocası evde yok diye karısını gözaltına alıp tutuklamışlar. Hangisinin eşi kocasından dolayı işinden atılmış. Topu topu 750 kişinin yargılandığı onlarca davada 300 civarında tutuklu vardı. Hanginiz Meriç’ten botlarla kaçmak zorunda kaldınız? Hanginize işkence yapılmış? Hanginizin kızı, karısı karşınıza getirilip tecavüz ederiz diye tehdit edilmiş? Hanginizin şirketine el konmuş? Haberal çıksın konuşsun, üniversitesine, hastanesine mi çökmüşler? Dalan’ın servetine dokunulmuş mu acaba? Hakim ve savcılar milyonlarca dolar rüşvet  istemiş mi? Çocukları ne mağduriyet yaşamış. Kuddusi Okkır-Yarbay Tatar hiç demeyin şimdiden yüzden fazla cinayetiniz var.

Demem o ki, Cemaate yapılanlar asla ve asla “ Ama cemaat zamanında…” diye başlayan iki yüzlü ve gerçeklerle dalga geçen şeylerin sonucu değil. Bir kere haklı insan bu kadar zalim ve kanun dışı olmaz. Bu bile fikir veriyor yaptıkları hakkında. Suç üstü yakalananların, böyle gelmiş böyle gider diyenlerin, “hükümetler gelir gider iktidar biziz” diyenlerin İslamcı eldivenle ülke tarihinde ilk defa karşılarında kendilerine eyvallah etmeyen insanlardan intikamıdır. Bu vesayet düzeninin yıllar önce teşhisini koymuş ve bunun için kendini feda edenleri bir daha ayağa kalkmamak üzere yok etme çabasıdır. Muhalif olduğunu iddia edenlerin yazıp çizdiklerine bakın ne de güzel ayırıyorlar Cemaat ile AKP’yi. Sanki siyasi iradenin emri ve inisiyatifi dışında bir memurun en ufak bir şey yapmaya yetkisi varmış gibi. 17-25’ten haberimiz olmadı diye çılgına dönmeleri bile diğer yapılan bütün operasyonların kendilerinin onayı olduğunun itirafı, kaldı ki elbette 17-25’ten haberin olmayacak çünkü hırsız sensin, polis gelip hırsıza seni takip ediyorum mu diyecekti?

ÜLKENİN EN BÜYÜK TALİHSİZLİĞİ

İktidar malum da ülkenin en büyük talihsizliği muhalefet sanılan aslında zerre kadar mevcut düzeni değiştirme gayreti ve isteği olmayan kesimlerdir Türkiye’nin en büyük şansızlığı. En rezilleri de muhalif muamelesi gören kalemlerdir. Herkesin hassasiyet göstereceği toplumsal konularda şov yapmaktan başka bir şey bilmezler. Çocuk istismarı ile ilgili bu kadar samimi iseniz hapishanelerde onlarca çocuk var, hamileleri bile kelepçeleyip gözaltına alıyorlar onları da gündeme getirsenize. Yapamazsınız, cemaati mağdur göstermiş olursunuz değil mi? Ucu Erdoğan’a dokunan hiç bir şeye cesaretiniz yoktur.

Meriç’te boğulan mülteciler diye haber yaparsınız, hayatını kaybedenlerin bu ülkenin vatandaşı olması günlerce manşet ve gündem olması gerekirken korkunuzdan haber bile giremezsiniz de gazetecilik nutukları atarsınız.

Battaniye, yorgan, asansör diye çarpıtarak çaktığınız din adamı müsveddesinin Erdoğan ailesi ile olan bağlantılarını da versenize… Bilmiyor musunuz?

Bakalım birbirinizi yemeye başladığınızda nasıl haberler yapacaksınız? Şimdiden yorumumu söyleyeyim ikiniz de haklısınız.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

 1. 1) 28 şubatı biz cemaate karşı yaptık derlerken Türkan Saylan 1999 konuşmasına bakın biz ozaman da bunları biliyorduk durdurmaya çalıştık diyorlar. Bunlardan kasıtları, tüm dindarlar yani onlara göre fetö= cemaat + akp +tarikatların hepsi, kelimeyi bu minvalde kullanıyorlar siz sadece cemaati kastettiklerini düşündüğünüz için yanlış anlamışsınız. Tabi arada o manada kullanan akpye yalakalık yapan da var.
  2) Türkiye’nin en parlak dönemlerinde AB yolunda iken kuddisi okur ali tatar oluyorsa ve bunu yapanlar artık kendilerini nasıl tanımlıyorlar bilmiyorum ? vesayetle mücadele eden demokrat mı ?, 5 vakit namazlı dindar mı? hizmete bağlı mı? Her neyse kıyaslama yapmak saçma yanlış yanlıştır, elbetteki o dönemin 100 katı oluyor bunu diyen odatv davasından tutuklanan müyesser yıldız kendi kıyaslama yaptı, ama eski zaman gazetesi yazarı yapınca, ya nolmuş 1-2 kişi gibi algılanır.
  3) Ergenekon-balyoz hakkında çok yazı yazıldı 15 temmuzdan sonra, görülen şu ki buna Ahmet Altan da dahil, mehmet baransu dışında kimse sanki iddinameyi okumamış da çok bir şey de bilmiyor, mantıki çıkarım ve bazı olaylar zikrediliyor sadece çatır çatır bir şey yazan yok, ama o insanlar kendileri savunurken ayrıntılı uzun uzun anlatıyor siteleri de var balyozgerçekleri diye. Yani araştırma yapmadan yazmamanızı tavsiye ederim, Dink cinayeti zaten ya ergenekon yaptı ya avrasyacıların dediği gibi gerçek ergenekon olan natocular yaptı onlarında altında cemaatin askleri var gibi. Yani bu olay oldu demeniz Türkiye de 1 derin devlet oldunu gösterir kimse bunu inkar etmiyor zaten, adamlarda biz avrasyacıyız o derin devlet natocular diyor. E-muhturayı da niye cemaat yargılamadı bunu da araştırmak lazım, 367 başörtüsü vs de hukuk içinde olan şeyler darbe apayrı bir şey.
  Denilen şey şu dolmabahçe de büyükanıt erdogana cemaati bitirelim dedi, erdogan da kabul etti bunu öğrenen cemaat ergenekon soruşturmasını başlattı erdoganı ikna etmek içinde cumhuriyet mitinglerinde ordu göreve pankartları asıldı(türk solu dergisi başkanı malum fetöden tutuklu, onlar asmıştı pankartı), ayrıca danıştay cinayetini organize ettiler yada göz yumdular vs, suçu ergenekona atmak için diyorlar. Yani mevzu derin araştırarak konuşmak lazım.
  Faili meçhullere gelince de kazılardan hayvan kemiği çıktı yok öyle bir şey diyorlar. Biraz deşince Pkklıların infaz edildiği ortaya çıkıyor. Evet asker hem savcı hem hakim olmuş , hukuk devletinde bu olmaz. Ama Çözüm süreci başlatıp Pkklılara af ve ömür boyu avrupada yaşama +maaş konuşulurken de ömrü Pkkyla mücadele de geçmiş askerleri eski pkk itirafçılarının tanıklığıyla terörist diye yargılamak ayrı bir durum. Pkk büyüsün diye öldürmemişler hepsi de vatan sever, adamın piskolojisi bozulmuşdur öldürmüştür vs. Ayrıca devlet geleneğimizde de padişahı eleştirenin öldürüldüğü 1 gelenekten geliyoruz. Cemaatin zaten Kürtlere bakışı hep garipti stv dizileri kck davaları yani güya asker hain pkk büyüsün diye faili meçhul yapıyor gibi, ee bunu diyorsun madem kckdan binlerce adamı sen aldın gazetecisini akademisyenini vs.
  Ergenekon davalarınında ne olduğunu anlayak yok gibi. İhsan yılmaz da demişti biz sandık vesayetle mücadele ediliyor aslında sadece sivrilenleri temizletmişler demişti. Stv dizisinde saatlerce yalçın küçük gösterilirdi, bunamış bir akademisyen bu kişi çoğu kişi ciddiye almaz, sen şimdi bu adamı yargılayıp bide biz derin devleti çözdük demesin kimse.
  Sonuç olarak kürt mevzu-derin devlet- avrasyacılar- natocular bu mevzulara girecek adam araştırıp girsin rezil olursunuz yoksa. Sonra dilipak gibi bizi baransu gazladı ya ona inandık dersiniz.

 2. Sayın Levent Bey,bu bloktaki spor yazıları dışındaki tüm yazarların yazılarını sürekli takip ediyorum ve gerçekten de cesur kalemlerin bir arada olması,ayrıca okuyucuların yorum yazacak bölümün de bulunması harika!…

  Yazınıza dünya ulaşırken çoğu zaman Türkiye’de sansür mü desem,engel mi desem bilemedi;ulaşılamıyor. Ertesi gün tr724-medium.com.adresinden ulaşılıyor.

  Türkiye birgün bütün bu anlattıklarınızın doğru olduğunu görecektir;bundan çok eminim. Tek temennim o günün en kısa zamanda olmasıdır. Ufuk açan yazılarınızın herkes tarafından okunması için kendi sayfada da yayınlamaya çalışacağım. Teşekkürler böyle cesaretli bir şekilde yayın yaptığınız için.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin