Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına cevap verdi. Soylu’nun başlattığı kayyım tartışmalarıyla ilgili olarak “polemik yapılıyor demiştim, hala o noktadayım’ dedi.

Süleyman Soylu’ya Pejmürde açıklamalarına İmamoğlu, “Devlet adamlığı diye bir tanımızı var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu Diyarbakır’da Atatürk resmi hediye etmesini eleştirenler olduğu yönündeki bir soruya da “Ben Türkiye Cumhuriyeti sınırında kim yaşıyorsa ben ona Atatürk fotoğrafı da hediye ederim her şeyi de ederim. Hediye edemeyenler utansın.” diye konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevapladı. İşte satır başları;

-Türkiye Cumhuriyeti’nin bir belediye binasına gittim ben. Hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret etti. Türkiye’de yaşayan herkese ben istediğimi hediye ederim. Edemeyen utansın. Ben burda nasıl konuşuyorsam Diyarbakır’da da öyle konuşuyorum.

-İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

-16 milyon hemşerim daha iyisini hedeflesin.

-Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak.

-İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak.

-Benim Yenikapı’yı gidip fotoğraf çekmek diye bir amacım olmaz. Memleketin malına biz gözümüz gibi bakacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin