Süleyman Soylu’da İstanbul ve Ankara için kayyım açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul’a kayyım mu atanacak” sorusuna, “Pazar günü açıklayacağım” cevabına açıklık getirdi.

CNN TÜRK’te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in sorularını cevaplayan Soylu, “İstanbul ve Ankara için kayyım söz konusu değil. Bu terörle ilgili bir durumdur…Siz teröre yardım ediyorsanız elbette devlet boş durmaz. Ama ne İstanbul’un ne de Ankara’nın bu konuda bir değerlendirmesi yok. Diyarbakır, Van ve Mardin’i kurtarabilmek için bunu dile getiriyorlar.” dedi.

“Pejmürde ederiz” ifadesiyle ne anlatmak istediği sorulduğunda Soylu ise “Pejmürde kelimesi, bütün bunlar için işte. Siz kendi işinizin dışında bir taraftan orada terörden alınmış belediyelere destek olabilmek ve diğer taraftan kendi işinizin dışında bir takım meselelere girerseniz, elbette ki biz bu konuda üzerimizdeki sorumlulukları yerine getiririz dedim, bu kadar açık. Benim iki şapkam var. Bir şapkam; içişleri bakanıyım, ikinci şapkam da; bir taraftan da bu ülkenin bir bireyiyim. Bu bir birey olarak da elbette ki kendi sorumluluğumdur. İçişleri Bakanı olarak da belediye başkanları benim görev alanım çerçevesindedir.” cevabını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin