Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da konuştu: Cumhurbaşkanı adaylığı gündemimde yok

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığının gündeminde olmadığını söyledi. İmamoğlu, “Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz programı kapsamında Rize ve 6 ilçesinin ardından, Artvin’in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. İmamoğlu bugün ise Trabzon’u ziyaret etti, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları konusunda, “Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye’deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP’li olsa ne olur… Bu değişime onların bile ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANLA YARIŞ BİZİM NE HADDİMİZE

Genel başkanlık iddiaları da sorulan İmamoğlu, “Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize… Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmakta yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok.” dedi.

DUYARSIZ BİR İBB BAŞKANI TASVİP EDİLMEZ

İmamoğlu, “İstanbul’u yöneten Türkiye’yi yönetir” ifadeleriyle ilgili soruyu da, “İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var.” diyerek cevapladı.

AHMET ŞIK’IN AÇIKLAMALARI: TÜRKİYE’DE HER ŞEY MÜMKÜN

İmamoğlu, Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın, “Bir komplo teorisi olarak söylüyorum ama bu işin varacağı yer açık; İmamoğlu’na siyaset yasağı getirip en büyük rakiplerden birini ekarte edecekler. İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçilmesinde en çok emeği olan Canan Kaftancıoğlu’nu tutuklayacaklar. Gezi davasında mahkûmiyet verilen karar ile haklarında yine Gülen Cemaati kadrolarınca hazırlanmış ve elde tutulan dosyaların şüphelileri sanık haline getirilip tutuklanacak. Toplumsal muhalefeti hedef alan başka torba davalar gelecek. Bu komplo teorileri gerçek olursa kim şaşırır?” açıklamasını da değerlendirdi.

İmamoğlu, Şık’ın ifadeleri hakkında; “Türkiye’de her şey mümkün, bu 1 yıl sonra sona erecek.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin