Ekrem İmamoğlu: “Millet mazbatayı vermiş; sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur”

YSK’nın sayımında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önde bitiren ama mazbatasını henüz alamayan Ekrem İmamoğlu, Esenyurt’ta halka seslendi. İmamoğlu, “Kimin mazbatasını kime vermiyorsunuz. Millet mazbatayı vermiş. Sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur.” dedi

İmamoğlu’nun Esenyurt’taki konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu seçimden dolayı insanları başkalaştırmaya çalışıyorlar. Neymiş efendim “15 bin oyla seçilir miymiş…” 1 oyla bile seçilir dediler. Bazı insanlar var 1 oyla bile seçilse milletini birleştirir. Neymiş, “İmamoğlu neden maça gitmiş?… Gideceğim kardeşim. Galatasaray bu şehirin takımı değil mi? Fenerbahçe bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim. Bu kadar net!”

“Süreci uzatmayın kardeşim. Süreci uzattıkça sıkıntıya giriyorsunuz. Problenm çıkıyor. Yav kardeşim verin mazbatayı bakalım işimize.”

“Kuşmuş, pelikanmış beni ilgilendirmiyor. Kimsenin başarısız oldu diye bu milletin geleceğini sıkıntıya sokma hakkı yoktur. Bu millet adına size hizmet etmek için benden kaçsa ben kovalarım kardeşim. O kapıyı kilitlese ben bacadan girerim. Sayın Cumhurbaşkanı ile çok iyi anlaşır diye korkuyorlar.”

“Kimin mazbatasını kime vermiyorsunuz. Millet mazbatayı vermiş. Sen uygun görsen ne olur, görmesen ne olur.”

“Yüksek Seçim Kurulu’na sesleniyorum. Sizin kapınızı anlamsız yere çalanlara kapınızı kapatın. Görevinizi yapın, bizi normalleştirin. Bizi dünyaya rezil etmeyin. Yolumuzu açın demokrasimizi güçlendirin. Bu uyarılarımı YSK’ye yapıyorum. Bu millet mazbatayı verdi mi? Bu akşam Fenerbahçe-Galatasaray maçına gideyim mi? (Evettt… sesleri) Her iki takım da centilmence mücadele etsin. Son sorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığına gittiğimde hep beraber Saraçhane’ye geliyor musunuz? (Evet… sesleri) İstanbul’da huzurun teminatı olacağım.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin