Ekrem Dumanlı yorumladı: “Adnan Hoca” Niçin Hapiste? Sırada Kim Var? Tarikatları Ne Bekliyor?

Tr724 Yazarı Ekrem Dumanlı youtube kanalından son zamanlarda cemaatlere ve tarikatlara yönelik yeni operasyon tartışmalarıyla ilgili konuştu. “Adnan Hoca” Niçin Hapiste? Sırada Kim Var?Tarikatları Ne Bekliyor?” başlığı ile yayınlana programda Dumanlı, “İslami yaşamaya çalışan dervişlere, müritlere de bir şey yapabilmek için bir kapı aralanmaya çalışılıyor. Ama aslolan bütün tarikatlardan, bütün cemaatlerden, bütün İslami gruplardan rahatsız bir ‘İslamcı Hükümet’ var şimdi” dedi.

Dumanlı, “Siyasal İslam hiçbir zaman tarikatlardan, cemaatlerden, İslami gruplardan mutlu ve memnun olmadı. Tarikatların ve Cemaatlerin daha böyle devlet düşmanı olmayan, ama devletin güdümünde de olmayan, kendi bağımsızlığı olan duygu düşünceleri vardı. Cemaat kadro, siyasal İslam kitle hareketidir. Siyasal İslam yalan da söyler, ajitasyon da yapar. Tarikat ve Cemaat ise bir kuyumcu titizliliği ile insana değer verir” ifadelerini kullandı.

“DOĞU PERİNÇEK’İN RÜYASIYDI, ERDOĞAN GERÇEKLEŞTİRDİ”

Dumanlı konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye işgal edilseydi ne olurdu? Okulları kapatılırdı, dershaneleri kapatılırdı. Yurtdışındaki okulların kapatılması için mücadele verilirdi. Tarikatları, cemaatleri kapatılırdı. Hapse atılırdı insanlar, işkence yapılırdı. Hayırsever insanların mallarına el konurdu. Şimdi bu yapılanların hepsi Doğu Perinçek’in rüyasıydı, Erdoğan gerçekleştirdi. Perinçek bunu tek başına yapabilir miydi, yapamazdı. Perinçek gibi kafalar, eski Maocular, şimdi Rusçular, eski komünistler şimdi ulusalcılar bunun milyonda birini yapamazdı; yapmaya cesaret edemezdi. Ama İslamcılık kisvesi altında başına sardığı bir sarık, üstüne aldığı bir cübbe ile Müslüman görünümlü bir şekilde gelip insanların alın teriyle yaptıkları mallarına el koydular.”

“Bugünün zalimleri Tarikatları iki şeyi zorluyor: Ya bizim emrimize girin ya da sizi yok edeceğiz. Emrine giren Cemaatlere de yazıklar olsun, diyorum…Bugün bir tarikat, bir cemaat etrafında toplanmış insanlara sözüm şudur: Her kim olursa olsun bağımsızlığınızı elinizden almak isteyen, eğer bu bağımsızlığınızı teslim etmiyorsanız sizi yerle bir etmeye, katletmeye ah etmiş insanlara boyun eğmek yok.”

İŞTE EKREM DUMANLI’NIN VİDEOSU

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Run Süresinde geçen Rum ve İranlılar kapışmasının izdüşümü Müslümanlar ve Mekkeli müşriklerdir. Günümüzdeki izdüşümü Hizmet hareketi ve onu yenen İran kafalı müşrik zihniyeti ve bu zihniyeti kalben ve fiilen destekleyen müşrik cemaat ve taikatlerdir. Bid’a sinin ifadesinde geçen 3 ila 9 yılın biz bunu Mekke dönemi boykot “ohal” olarak anılıyoruz 3 yıldan aşağı sürmeyeceği Bedir harbine ve zafere kadar geçen sürenin 9 yıla tamamlanlanması için en az toparlanma ve savunmadan taaruzza geçmek için bir 3 yıl da beklemeye ardındaki 3 yılın ise taaruz ve Zafer dönemi olup müslümanların kamil manada zafere işarettir. Kalem yazmış mürekkep kurumuş. Tövbe zamanı hızlı geçer . Yeniden toparlanma Ebu Cehil ve taraftarları ile Kuran’ın Elmas kılıcıyla hakiki mücadele . Bedir gününün izdüşümü için Allah bizi Bedir ashabı kıvamına getirsin Rabbim. Talip Rıza diyor Matlup ise Rıza için Kıvam gerek dedi, Endişelenmeyin biz başıma kalsak bile bu müşrik güruha rabbimin izniyle yeteriz. Müşriklerle bu zulme ortak olan ebu Cehil kafalılar düşünsün.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin