“Ekibi ile televizyon kurma hazırlığında” iddialarına Gül’den açıklama

Fotoğraf: Karar Gazetesi-web

Abdullah Gül’ün desteklediği ileri sürülen Karar Gazetesi ekibinin yeni bir televizyon kurma kararı aldığı iddia edildi.

Son dönemde AKP’nin ve Tayyip Erdoğan’ın hedefinde olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP içindeki muhaliflere yakınlığıyla bilinen Karar gazetesini yaklaşık bir ay önce ziyaret etmişti. Karar Gazetesini yakından takip ettiğini belirten Gül, başarılar dilemişti.

Medyaradar’ın haberine göre; Abdullah Gül’ün bu ziyaretinde Gül’e yakınlığıyla bilinen Karar ekibi yeni bir televizyon kurma kararı aldı. Hatta, Gül’ün ekibinin yeni bir televizyon kurmak için çalışmalarını başlattığı öğrenildi.

Yayın ve stüdyolar için görüşmelerini yapan Gül’ün ekibinin yeni televizyonunun yakın zamanda açıklanacağı belirtildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekibinin yeni bir televizyon kurmak için çalışmalarını başlattığı gündeme geldi. Abdullah Gül konuya ilişkin açıklama yaptı.

Gül’den açıklama ve yalanlama

  1. Cumhurbaşkanlığı Ofisi resmi Twitter hesabından, bugün yayımlanan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.Açıklamada, şöyle denildi:

“Bugün bazı basın-yayın organlarında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün Karar gazetesiyle ilişkilendirilerek televizyon kanalı kurduracağına dair çıkan haberler tamamen asılsızdır. Gerçek dışı haberler yaparak kamuoyunu yanlış bilgilendiren basın-yayın organlarının doğru haberlerle halkı bilgilendirmelerini dileriz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin