Dolar tarihi zirveyi görünce İnce’den Erdoğan’a videolu gönderme

CHP’den ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, dolar kurundaki yükselişe Erdoğanlı bir videoyla dikkat çekti. İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Erdoğan ve kendisinin dolarla ilgi konuşmalarının yer aldığı bir video paylaşarak “Dolar aldı başını gidiyor, bu konuda haklı çıkmak istemezdim.” dedi.

Güne 7 liranın üstünde başlayan doların 7.28 TL’ye euronun da  8,67 liraya çıkarak tarihi rekorunu kırdı. Gram altın da 483 TL’yi geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

‘HAKLI ÇIKMAK İSTEMEZDİM’

Parti kuracağı iddialarıyla gündem olan Muharrem İnce ise, doların yükselişiyle ilgili videolu bir paylaşım yaptı. İnce’nin paylaştığı videoda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve kendisinin 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sırasında yaptığı konuşmalardan birer kesit yer aldı.

Erdoğan konuşmasında “Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar daha ziyade dövizi gibi faizi gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor. Şu 24’ünü hayırlısı ile bir atlatalım, 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin ondan sonra faizle şununla bununla nasıl uğraşılır göreceksiniz” sözleri yer alıyor. İnce’nin videosunda ise, “Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira” ifadeleri yer alıyor.

İnce paylaştığı videonun üzerine de “Dolar aldı başını gidiyor, bu konuda haklı çıkmak istemezdim” notunu düştü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin