Tıp öğrencisi Ayşe Koca’nın bilinci kapandı: Savcı babasının son kez görmesine izin vermedi

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen öğretmen Ali Koca’nın kansere yakalan tıp öğrencisi kızı Ayşe Koca’nın durumu ciddiyetini koruyor.

Gün içinde doktorların ‘1-2 gün ömrü kaldığı’ dediği Ayşa Koca’nın bilinci kapalı. Son istediği olan babasına kavuşma arzusu ise gerçekleştirilmiyor.

Aktivist Natali Avazyan Ayşe Koca ile ilgili son bilgiyi paylaştı. Avazyan Twitter’dan “Ayşe’nin Kardeşiye görüştüm. Ayşe hayatta ama bilinci tamamen kapalı doktorlar saatler var demişler.” ifadesini kullandı.

Diğer yandan Ayşe Koca’nın durumunu gündeme getiren HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Ölüyor ve izin vermiyor Savcı!!! Cezaevindeki baba Ali Koca’ya, Tıp Fakültesi öğrencisi iken kanser olan kızı Ayşe Koca’yı görmesi için izin vermiyor!” dedi.

Doktorların bugün Ayşe Koca için “1-2 gün ömrü kaldı”dediğini söyleyen Gergerlioğlu, “Ayşe Koca’nın şu an bilinci kapalı! Bir mahpus baba kızını son kez görebilmeli!” ifadesini kullandı.

 

15 Temmuz’dan sonra ‘Cemaat soruşturması’ adı altında Türkiye’de başlayan cadı avı sonrası KHK ile mesleğinden edildikten sonra Denizli Cezaevi’ne atılan öğretmen Ali Koca, 7 yıl 6 hapis cezasına çarptırılmıştı. Babası Ali Koca’ya yapılan haksızlıklara ve zulme dayanamayan 21 yaşındaki tıp öğrencisi Ayşe Koca üzüntüsünden kansere yakalanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin