Diyanet, Hizmet gönüllüsünün cenaze namazını kıldırmadı; ABD’de gurbetçiye büyük ayıp

TR724 ÖZEL HABER

Son yıllarda Erdoğan rejiminin propaganda aygıtlarından biri haline gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, Amerika’da büyük bir skandala imza attı. Amerikan Türk toplumunun tanınan simalarından işadamı Muharrem Atmaca’nın cenaze namazı Diyanet’e bağlı Brooklyn Eyüp Sultan Camii’nde kıldırılmadı. 

Pazar günü öğle namazına müteakip kılınacağı ilan edilen cenaze namazı son yarım saatte cami imamı tarafından iptal edildi. Neye uğradığını şaşıran aile sakinleri merhum Atmaca’nın cenazesini cenaze hizmetleri veren şirketin bir odasında kılmak zorunda kaldı. 

Aile fertlerinden alınan bilgiye göre skandal olay şu şekilde gerçekleşti: Muharrem Atmaca yaklaşık 40 yıldır New York’ta yaşayan bir iş adamıydı. Oto tamirciliği ve ticaretiyle uğraşan Atmaca Amerika’daki Türk toplumu içerisinde tanınan bilinen birisiydi. Türk toplumunun her projesine destek veren, farklı toplum kesimlerince sevilip sayılan Atmaca’ya geçtiğimiz yılın mart ayında akciğer kanseri teşhisi kondu. Atmaca’nın sağlığı hızla bozuldu ve 16 Temmuz Cuma günü hayatını kaybetti. 

Muharrem Atmaca’nın cenaze ve defin işlerini takip eden şirket Pazar günü saat 13’te Brooklyn’deki Eyüp Sultan Camii’nde cenaze namazı için rezervasyon yaptırdı. 

Cami imamı Mehmet Aydın cenaze namazını ve saatini onayladıktan sonra aile merhum Muharrem Atmaca için afişler bastırarak cenaze namazını Türk toplumu içerisinde duyurdu. 

Ancak acılı aile Pazar günü öğle saatlerinde büyük bir şok yaşadı. Çünkü cenaze hizmetlerini veren şirketin yetkilisi arayıp ‘Camii imamının aradığını, Muharrem Atmaca’nın cenaze namazının Eyüp Sultan Camii’nde kılınamayacağını, Konsolosluktan bu yönde bir talimat aldığını, cenazeyi camiye getirmemeleri gerektiğini’ söyledi.

Şok üstüne şok yaşayan aile cenaze namazını defin işlerini takip eden şirketin küçük ofisinde kılmak durumunda kaldı. Namaz için camiye gelen Türk toplumu temsilcileri ise neye uğradığını şaşırdı. 

CENAZE NAMAZINI GÜLEN KILDIRDI

New York ve New Jersey bölgesindeki Türk toplumunun yakından tanıdığı işadamı Muharrem Atmaca’nın naaşı daha sonra Pensilvanya Eyaleti’nde bulunan Saylorsburg şehrindeki Gurbet Mezarlığı’na götürüldü. 

Ailesi ve dostlarının katıldığı cenaze namazını Fethullah Gülen kıldırdı. Gülen namaz sonrası Muharrem Atmaca’nın hayırseverliği ile bilindiğini söyledi. Gülen aile fertlerine taziyelerini iletti. 

TR724’e konuşan aile fertleri “Babamız 40 yıldır burada ve çok geniş bir çevresi var. Her görüşten insanın sevip saydığı birisiydi. Tüm hayır hasenat işlerine destek olmuştur. Bugün cenazesinin geri çevrildiği camiye yıllardır yardım yapardı. Böyle bir vefasızlığı, hele de yıllardır desteklediği camiden ve kendi ülkesinin yetkililerinden görmesi gerçekten büyük hayal kırıklığı oldu.” dedi. 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

9 YORUMLAR

 1. Bu ayıp diyanetin degil merhumun ailesi ve hizmet hareketinindir zira diyanet ve bagli oldugu gücün ne mal oldugunu hala anlayamamis ve diyanete bu firsati vermistir. Hizmetin hic mi cenaze kildiracak ilahiyatcisi yoktu da her türlü hakareti gördügümüz propaganda merkezinde cenaze namazi kildirmaya kalktiniz. Demek ki bazi arkadaslar hala hizmet mensuplarinin maruz kaldigi ve kalacagi zulümlerin farkinda degiller. Allah basiret ve izan versin.

  • Düşüncelerinizde haklısınız. Ancak; merhum kardeşimizin, cenaze namazı ile ilgili izlenen yol doğru, reddi miraslar tarihe bir vesika olarak geçecektir.

 2. Onlar Diyanetin değil, Yezitin vazifelendirdiği siyanetin görevlileri alayına lanet olsun. Hayır olmuş, Rabbim sağlık sıhhat ve afiyetini artırsın. Muhterem Hoca Efendimiz kıldırmış, vefat eden kardeşimiz ne kadar mutlu olmuştur. Cenabı Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

 3. Böyle bir rezillik ancak yezit ve avanelrine yakışırdı Allah have hepsi. Hocamıza Allah sağlık sıhhat afiyet versin. Onun için koronadan dolayı tedirgin olmadım değil şimdi.

 4. Eminim cenaze namazini Diyanetin kildirmamasindan memnun olup, Hocaefendinin kildirmasindan çok mutlu olmuştur. Allah seviyormus ki namazi ehline kıldırmış

 5. Rahmetli iyi bir insanmışkı DinALETİ şeytanları’nın cenazesine yaklaşmasína izin vermemış.
  Eğer o imam gerçek din adamı olsaydı, millettı’n yardım ve vergileri ile yapílmış cami erdoğanın babasínín mali değíl derdi ve namazí kıldırır arkasından basını toplar ve “ben din adamiyim.

  Benim maaşımı Erdoğan, ödemiyor, benim ve onların maaşlarını ödeyen Múslúman, Yahudi, Hırıstiyan ve Ateslerden oluşan Türk halkı ödüyor, fakat din olarak sadeci Sünni İslama hızmet veriloyor. Bu durum 17,Aralık 2016 ya kadar devam ederken, o tarihten sonra sadece Erdoğana oy verenler ile sınırlandı.
  Ben din adamiyim benim patronum’da erdoğanın patronde Türk halkı”
  Diyerek istifa etseydı. O zaman İmamlığı hakk ederdi.

  Gerçek Ìnsa ve din adamı Alparslan Kuytal, gerçek siyasetçi Õmer Faruk Gergrrliolğlu gibilerine denir.
  Haşa Allah’a Değıl erdoğana tapanlar,değil.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin