Dilipak günah çıkardı: İnsanlar bize bakıp dinden soğudu

AKP yandaşı Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Bu din benim dinim değil” başlıklı bir makale kaleme aldı. Dilipak, “Güzel örnek olamadık. İnsanlar bize (!) bakıp dinden soğudular.” dedi.

Abdurrahman Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Çevrenize bakın, politikacı, bürokrat, akademisyen, birçok kişi, gerçekten Allah’a ve ahiret gününe, gaybe, kadere, rızga, ecele, Meleklerin, Cinlerin, Şeytanların varlığına inanıyor mu?

Bana kalırsa dinden soğumanın en büyük sebeblerinden biri aile, bir eğitim, biri Müslüman etiketli kişi ve kuruluşlar. Güzel örnek olamadık. Dahası, insanlar bize (!) bakıp dinden soğudular. “Biz” deyince ağır kaçtı değil mi? Biliyorsunuz Peygamberler masumdur. Ama Yunus peygamber “İnni küntü minezzalimin / Biz zalimlerden“ olduk demedi mi! Ne çok övünüyor ve ne çok dövünüyoruz. Hani “Ne varlığa sevinirim / Ne yokluğa yerinirim” diyecektik. Atalarımızla övünmeyecektik. İki günü birbirine eş olan aldanmışsa, geçmişle övünmek niye. Geçmişin güzelliklerini geleceğe ve zirveye taşıyanlar için geçmiş bir ibret dersidir ve Atalarımızın manevi mirasını geleceğe taşımak onlar için en güzel şükran olacaktır.”

3 YORUMLAR

 1. Başlık çok kötü…
  Her ne kadar siz “günah çıkarmak” dediğinizde, sözlükteki: “kötü davranışlarını, suçlarını açıklamak, anlatmak” anlamında kullansanız da kötü.
  Okuyucunun aklına, birincil anlamı olan “(Hristiyanlarda) Allah’ın bağışlaması için papaza gidip işlediği günahları itiraf etmenin” geleceğini düşünmediyseniz kötü.
  Yok düşündünüz ve buna rağmen yine de yazdıysanız, daha kötü…

 2. DILIPAK I SEYREDER VE OKURDUM….

  Fakat bundan sonra ne okur nede seyrederim.

  Tahammulüm yok çünkü…

  Her gün akit okuyan ben, 7-8 yıldır bir iki defa bakıp, hemen kapattım.

  Bu islamcılara tahammülüm kalmadı artık.
  İstediği kadar selam ve dua ile yazılarını bitirsin. Sevemiyorum artık.
  Her takkeliyi seven ben, yedi yılda geldiğim duruma hayret ediyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin