‘Devlet’ kalkanlı, fuhuş çetesi!

HABER İNCELEME | İLKER DOĞAN

Batman’ın Gercüş ilçesinde 15 yaşındaki çocuğa tecavüz skandalı büyüyor. Çocuğa tecavüz ederek hamile kalmasına neden olanların askerler, polisler ve korucular olduğu ileri sürüldü. Çocuğun karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede gebe olduğu ortaya çıkmıştı. Çocuğun şikayeti üzerine aynı köyden M.A. ve V.A. adlı iki kişi geçtiğimiz hafta tutuklandı. Tanık ifadeleri ve elde edilen bilgiler sonrası soruşturmanın genişletildi. İddiaya göre polis, asker ve koruculardan oluşan çete, yaklaşık bir yıldır iki kadın ve 15 yaşındaki çocuğu fuhuş yapmaya zorluyordu. 15 yaşındaki çocuğun daha önce de iki kez hamile kaldığı ve düşük yaptırıldığı ileri sürüldü.

Gercüş ilçesine bağlı bir köyde yaşanan ve geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan tecavüz skandalının boyutları büyüyor. 15 yaşındaki çocuğa aralarında polis, asker ve korucuların da bulunduğu 27 kişinin tecavüz ettiği ileri sürülüyor. Şüphelilerden 11’inin isminin soruşturma dosyasına eklendiği bildirildi. Şüphelilerin aynı köyden iki kadını da fuhşa sürüklediği ileri sürülüyor.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre Gercüş merkezde bulunan bir tekstil atölyesinde çalışan 15 yaşındaki çocuğu ve fuhşa zorlanan iki kadını, farklı uzman çavuş ve polislerin sıkça işyerinden alıp götürüyordu. Özellikle son 8 aydır polis ve uzman çavuşların 15 yaşındaki çocuğu ve iki kadını sık sık işyerinden alıp götürdüğü belirtiliyor. Geçtiğimiz aylarda mahalle muhtarı ile iş yeri sahibinin bu konudan dolayı tartıştığına bütün mahalleli şahit olarak gösteriliyor.

O ÇOCUK ÜÇÜNCÜ KEZ HAMİLE KALDI

Asker, polis ve koruculardan oluşan fuhuş çetesinin, kafe çalıştıran M.A.G aracılığıyla tecavüzleri gerçekleştirdiği ileri sürülüyor. Mezopotamya Ajansı’na konuşan ilçe sakinlerinden bir vatandaş, hamile bırakılan çocuğun daha önce iki kez düşük yaptığını anlatıyor: “Gebe kalan 15 yaşındaki çocuk daha önce 2 defa gebe kalmış ve bebeğini düşürtmüşler. Bu üçüncü gebeliği. İlçede çok kişi biliyor bu durumu ama işin içinde uzman çavuşlar, polisler olunca konuşmaktan korkuyor herkes.”

GAZETECİYE ‘SEN KİMSİN’ SORGUSU

Tecavüzü araştırmak için ilçede bulunan Mezopotamya Ajansı muhabirinin, fuhuş çetesinin işbirlikçisi olmakla suçlanan M.A.G.’nin çalıştırdığı ve tecavüzcü uzman çavuşlardan birinin ortak olduğu kafeye girip çıkmasının ardından takip edildiği öğrenildi. Kafeden çıktıktan bir kaç dakika sonra özel harekat polisleri tarafından önü kesilen muhabire, “Kimsin, niye buradasın, neyi araştırıyorsun, ilçeye neden geldin?” şeklinde sorular sorularak tehdit edildiği belirtiliyor.

1 YORUM

  1. İnsanlardan vicdan beklemenin bir anlamı yok. Adaleti sağlamak, insanların temel haklarının savunmak devlet olmanın gereği. Ama bütün kurumları ile maalesef dibi görmüş olan ülkemizde hak adalet kime emanet.
    Allah yitiklerimize bir an önce kavuşmayı nasip etsin ve bu süre gelinceye kadar ezilen hor görülen ve madur edilen insanlara Allah sabır versin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin