Devlet Bahçeli ‘millet iradesini’ yok saydı: HDP acilen kapatılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’e gelen fezlekeler üzerine de açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Başka bir isimle tekrardan faaliyette bulunmasına izin verilmemelidir.” dedi. Bahçeli’nin, “MHP’nin millet anlayışı dışlayıcı, ötekileştirici ve uzaklaştırıcı değildir. Hiç de olmamıştır.” sözleri de dikkat çekti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:
“Çiğ süt içmediğimizden dolayı karın ağrısı çekmiyoruz. Korkup saklayacağımız bir eksiğimiz, zaafımız olmadığı için rahatız. Gündüz şapkalı, gece külahlı. Sözde demokrat özde despot olanların hangi kirli ilişkilere savrulduklarını hem görüyor hem de onlara sandığın kaç bucak olduğunu göstermek için gün sayıyoruz.

“CHP yanlıştadır, İP yanlış ata oynamıştır. HDP ise a’dan z’ye yozlaşmanın, terör bataklığının içindedir. Dünyanın hangi ülkesinde teröre destek veren bir partiye cevaz vardır? Parti görünümlü bir suç örgütüne siyaset ve demokrasi hayatında nasıl yer olacaktır? Gara’dan kanlı emirler getiren milletvekillerinin TBMM’de ne işi vardır? HDP suçludur, ittifak ortakları ağır vebal altındadır.”

“HDP şu kadar oy aldı, bu kadar desteği var diyorlar. HDP’ye oy verenler, PKK’nın arka bahçesi olsun mu istediler? Oy sayısının demokrasiyle bağdaşması, şehitle caninin bir görülmesi, kahramanla hainin bir tutulması kadar korkunçtur. Şerefiniz kadar konuşun desek ağzını bıçak açmayacak ne kadar karanlık kişi varsa HDP’yi kollamak için demokrasiyi kullanmaktadır.”

“Anayasa Mahkemesi, delili ve belgeli bir şekilde HDP’nin terör olaylarının odağı olduğunu tespit ederse HDP’den söz etmek söz konusu olmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletiyse HDP’nin kapatılması acildir, şarttır. Başka bir isimle tekrardan faaliyette bulunmasına izin verilmemelidir.”

“Türkiye, ABD beğenmedi diye S-400’ü Rusya’ya geri mi iade etsin? Herhangi bir silahı ve savunma sistemini kimden alacağımıza karar veremeyeceksek bağımsızlıktan nasıl söz edeceğiz? Bize göre S-400 konusunda başkalarının servis ettiği formüller değil, Ankara kriterleri geçerli olmalıdır. Silahları depoda çürütmek için onca maliyete katlanmadık.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin