Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmedi!

Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, çocuklarının babasıyla görüşmesine izin verilmediği açıkladı.

Başak Demirtaş, ”İktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor. Ama arada çift cam, iki tarafta da demir parmaklıklarla yapılan kapalı cezaevi görüşlerinde, maske ve siperlik taktığınız halde sevdiklerinize corona bulaşıyor.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Başak Demirtaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada, koronavirüs önlemleri bahane edilerek Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eşi Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmediğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

“1- Güç koşullarda çalışmak zorunda olan işçilere, kamu emekçilerine, özel sektör çalışanlarına, uçaklarda yan yana oturanlara, iktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor (!)


2- Ama arada çift cam, iki tarafta da demir parmaklıklarla yapılan kapalı cezaevi görüşlerinde, maske ve siperlik taktığınız halde sevdiklerinize corona bulaşıyor (!) Bu yüzden görüşler ayda sadece bir defa yapıldı.

3- Hele ki iki çocuk babalarıyla kapalı görüş yaptı mı anında corona bulaşıyor (!) Tam da bu nedenle, kızlarımız Delal ile Dılda’nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi.

HAKKIMIZI NEDEN GASP EDİYORSUNUZ? GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME DEDİNİZ, NE OLDU?

4- Corona tedbiri olarak açık görüş kaldırıldı, tamam. Peki ama kapalı görüşleri neden engelliyorsunuz? Hadi engellediniz, onun yerine neden telefonda görüş hakkı vermiyorsunuz? Görüntülü görüşme dediniz, ne oldu? Hakkımızı neden gasp ediyorsunuz?@adalet_bakanlik @abdulhamitgul

5- Hepsinden önemlisi, madem corona riski var, haksız yere cezaevinde olan siyasetçileri, gazetecileri, hayatları tehlikede olan insanları neden serbest bırakmıyorsunuz?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin