Selahattin Demirtaş: Unutmayın, sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir

Eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve iktidar için “Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir” dedi. Demirtaş, erken seçim çağrısı yaptı.

Erdoğan’ın, “Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” demişti. Bunun üzerine Twitter’da #HelalEtmiyorum etiketi birinci sıraya yükselmişti.

Artan yoksulluğa ve buna  bağlı olarak yaşanan intihar olaylarına değinen Demirtaş, iktidarı eleştirdi. Erken seçim çağrısında da bulunan Demirtaş, sosyal medya hesabı Twitter’dan şu ifadeleri kullandı:

“Merhabalar, nasılsınız? Yoksulluktan intihar noktasına gelmiş olan halkı düşündükçe hapishane yemeği bile boğazıma diziliyor. Lüks saraylarda 3-5 maaşla zevk ve sefa içinde yaşayanlar hiç mi utanmıyorlar?

Unutmayın! Sizi perişan eden Covid-19 değil, AKP-128’dir.

Yolsuzluk demek devletten bir miktar çalmaktır. Bunların yaptığına yolsuzluk demek yetersiz kalır. Çünkü devleti komple çaldılar. Bu yüzden yoksulsunuz, işsizsiniz ve yardım alamıyorsunuz güzel kardeşlerim.

Hiçbirimiz bunu hak etmiyoruz. Merak etmeyin, el ele vereceğiz, hep birlikte düzlüğe çıkacağız. Bu mafya düzeninden bir an önce kurtulmak için her yerde yüksek sesle erken seçim isteyin. Örgütlenin ve umutlu olun. Kazanacağız, içiniz rahat olsun. Selamlar, sevgiler.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin