Deizm misyonerleri!

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

18-20’li yaşlarda hayatı anlamaya çabalayan bir gençsiniz. Yaşamak, ölüm gibi binlerce yıldır insanoğlunun kafasını kemiren konular sizin de kafanızı kemiriyor. İyi nedir, kötü nedir, yanlış nedir, vicdan nedir gibi basit ama temel bir sürü konu beyninizin içinde çözümlenmeyi bekliyor. Pek çok bilinmeyen, bir yığın çözülmeyen, bir ton anlam vermekte zorlandığınız olay var karşınızda. Her şeyi onunla tartacağınız doğruluk ölçümü oluşturmaya çabalıyorsunuz. 

İç dünyanız tam böyle bir zamanı yaşarken birileri ağaçlarınızı kesiyor, kuşlarınızı öldürüyor, derelerinize beton döküyor, gölünüzü kurutuyor. Ellerinin uzandığı her şeyi kazıyor, kesiyor, yok ediyorlar. Hayat olan ne varsa üzerini betonla kaplıyorlar. Sonra da televizyona çıkıp Kuran okuyorlar; İslam dinin yüceliğini, doğruluğunu anlatıyor anlatıyor anlatıyorlar. 

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Ülkede vicdan sahibi ne kadar insan varsa, işten atıyor, tutukluyor, haklarını gasp ediyorlar. Mallarına çöküyor, üzerlerine geçiriyorlar, hakkını aramaya çalışanlara satırla saldırıyor sonra yüzlerce arabayla Cuma namazına gidiyorlar. Eline Kur’an alıp ‘bizim rehberimiz işte budur’ diye bas bas bağırıyorlar.  

Yalan söylüyor, yetim malı çalıyor, insanları ayrıştırıyor, toplumu kamplara bölüyor, ötekileştiriyor, itiyor, horluyor, aşağılıyorlar; sonra da elde Kur’an miting miting geziyorlar. Yani 20 yaşında bir gencin iyi olarak gördüğü ne varsa hepsiyle topyekün savaş halindeler. Savaşırken de üzerlerine hep din kisvesi geçiriyorlar. 

En iğrenç işlerin, en vahşi eylemlerin Müslümanlığın üzerine yapışması için bunları kameralar önünde yapan IŞİD’liler gibi en iğrenç işleri göstere göstere yapıyorlar ve bundan hiç çekinmiyorlar. Kadına tecavüz edip öldüren, eşini döven, işkence eden ne kadar aşağılık mahluk varsa milli manevi değerlerin arkasına saklanıyor ve hemen birileri tarafından koruma altına alınıyor. 

Gencecik bir kıza tecavüz edip ölümüne sebep olan alçak bir adam oluşan toplumsal infiale rağmen muhafaza ediliyor; bu şerefsizi göstere göstere koruyanlar, aynı anda Kabe fotoğrafıyla hicri yılbaşını kutluyor. 

Yani gencecik beyinlerin izlediği filmdeki en alçak en aşağılık, en şerefsiz tipler hep Müslüman kisvesi taşıyor. Ve siz bu gençlerden filmdeki en kötü karakterin söylediğine iman etmesini istiyorsunuz. Sürekli yalan söyleyen, yetim malı çalan, itibarsız birisi dağın ardında şunlar var bunlar var, oraya gittiğinizde böyle güzellikler olacak, şu işler olacak dese inanır mısınız? 

İman etmekten söz edenlerin zerre kadar inandırıcılığı ve itibarı olmadığı gibi sürekli kötü olan şeylerle anılıyor. Ve bu gençlerin iman sahibi olmasını bekliyorsunuz. 

Korkarım ki Deizm, özellikle de gençler arasında hızla yayılıyor. Ama emin olun Deizmin misyonerleri kendine dindar diye sunan ve tepe tepe din ticareti yapanlardır. 

Müslüman dünyada iyilik eksenli, evrensel değerleri savunan, ona göre yaşayan, ona göre hareket eden bir tek cemaat vardı onu da sistemli bir soykırıma tabi tuttular. IŞİD’i kurup dünyaya musallat edenler, kötülüğün somutlaşmış hali olan AKP hükümetinin de arkasında duruyor ve onun iktidarını devam ettirmesini sağlıyorlar. 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

5 YORUMLAR

  • Ben de Bende Murat bey, ben de Alper Fırat beyin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum; son kısmı hariç…
   Bütün bir “Müslüman dünyada” iyilik eksenli, evrensel değerleri savunan, ona göre yaşayan, ona göre hareket eden “bir tek cemaat vardı” iddiasının doğru olduğunu kabul etmekten Allah’a sığınırım.
   Yani böylesi harika bir yazı, en son kısmında, öyle bir “cemaat/hizmet” (hangisini tercih ederseniz ediniz) enaniyetiyle noktalanıyor ki, yazılı hukuk sınavlarında biz buna “fahiş hata” diyor; cevabın geri kalan kısmını da geçersiz kabul ediyoruz.
   “Mesleğim haktır veya daha güzeldir, demeye hakkın var. Yalnız hak benim mesleğimdir, demeye hakkın yoktur” düsturunu nasıl değerlendireceksiniz. Bütün bir “Müslüman dünyada”, “bir tek”…

 1. Selam. Tebrik ederim. Hepimizin bazen tam ortasından kıyısından, köşesinden veya yakınından geçtiğimiz çok mühim bir probleme ilk teşhisi vurmuşsunuz. Zannederim Hizmet Hareketinin karşılaştığı en büyük problem budur. Yoksa diğerleri görülen zulümler, kaybedilen mallar, makamlar, yurtlar yuvalar ve hayatlar bu kayıb karşısında yani ebedi hayatın senedi olan imanın kaybedilmesi karşısında adeta hiç hükmündedir. Diğer kayıplar aslında zahiren bir kayıp ama aslında “fani malın bekaya kalbolmasıdır” , ebedi bir kazançtır ve kayıp değildir. Maalesef deizm, ateizm, darwinizm yeniden hortladı. Tabiat fikr-i küfrüsünü zir ü zeber eden, iman hakikatlerini adeta aklen mecbur kılan Risaleler raflarımızda varken hem de. Demek ki Risaleler anlaşılmamış, mütalaa edilmesi terk edilmiş, o kudsi hakaik güncellenerek, verdiği misaller zamanımıza uyarlanamamış ki bu hazin tablo bütün çıplaklığı ile karşımızda. Bu musibet musibetlerin en büyüğü. Hizmet’e gönül vermiş herkes “–Vira Bismillah!” yeniden hani o eserleri müzakere ettiğimiz zaman aldığımız yüksek enerji ile sokağa fırladığımız, otobüste, trende, okul sıralarında,lokalde karşılaştığımız her insana ama özellikle gençlere iman hakikatlerini, o birkaç dakika içinde en basit, kısa fakat şok etkisi yapan misallerle anlattığımız, pozitif enerjimizi aktif hale getirdiğimiz ve tekrar şarj olduğumuz 70 li yılların ruh enginliğine dönmeli, hem kendimiz tecdid-i iman ederek hem de şimdi önümüze açılan bütün bir dünya insanlığına – belki de yakında keşfedilecek yeni dünyalardaki hem cinslerimize- onların anlayabileceği yeni formatlarda sunmanın derdine düşmeliyiz. EĞER BUNU BAŞARAMAZ DIŞARIDA YENİ KALB -AKIL FETİHLERİ YAPMA İDEALİNİ KAYBEDERSEK İÇTE TENKİD, ELEŞTİRİ, GIYBET ZEHİRLENMESİNE MARUZ KALARAK TARİH SAHNESİNDEN ÇEKİLMEMİZ -ALLAH KORUSUN- KIYAMETE DAVETİYE ÇIKARMIŞ OLURUZ. OSMANLININ VE HİZMETİN İLK GÜNLERİNDE OLDUĞU GİBİ DIŞARIYA AÇILMAK ZORUNDAYIZ. BU DA BİZİM SOHBET-İ CANAN İLE ŞARJ OLMAMIZA BAĞLI VESSELAM!

 2. Bir tek hizmet vardı. AMA o hizmetin içinde abi denilen bazı insancıkların tayipden daha akp lilerden daha kötü oldugunu çalan çırpan insanlar oldugu şu süreçte gördük. Çuvaldızı biraz da kendimize bayırma vakti gelmedimi? Hizmetteki cemaatçi kafasındaki insanlar çok mu masum? Allah için biri bir yerde işini yapmıyorsa kalkıp daha bir iş veriyorsun orayıda mahfediyor. Bunları oralara atayan namussuzlar kimler. İşte akp zihniyetini deizmin misyoneri sayıyorsunuz ama birde kendinizi boy aynasından görün. Kendimizi düzeltmeden başkasına laf söyleme hakkınız olamaz. Bunun adı münafıklık olur. Hizmet bir gönüllülük hareketidir. Her kim maas alıyor her kim kendine çıkar sağlıyorsa, her kim ihanet ediyorsa Allah belasını versin, iki yakasını bir araya getirmesin…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin