Değildir…

YORUM | BÜLENT KORUCU

 

Seçim siyasi bir faaliyet değildir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi siyasi bir organ değildir; 6 liraya kuzu tandır yenilebilen bir lokantanın bekleme salonudur!

Devlette kadro almak için Merve Kavakçı’nın yakını olmak şart değildir; Betül Sayan’la akraba olmak da yeterlidir.

Futbol sadece futbol değildir; aynı zamanda zirai bir faaliyettir. Yalnız kımıl zararlısı sınıfında yer aldığından normal ülkelerde tarım ve hayvancılık kredisi verilmez.

Müge Anlı televizyoncu değildir; adalet bakanı, savcı, yargıç ve hatta cellattır. Doğa boşluk kabul etmez.

CHP, ana muhalefet partisi değildir; tavşan atlettir. Son düzlüğe kadar koşup Erdoğan’ın tempo tutmasını sağlamakla ve seçim sonucunu YSK’dan önce ilan edip meşrulaştırmakla görevlidir.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı değildir; Şirinler Köyünün muhtarlığı için yarışmaktadır.

Devlet Bahçeli, sosyal medyada paylaşılan videolarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘hırsız, bölücü ve vatan haini’ diyen kişi değildir; ortada sadece isim ve şekil benzerliği vardır.

Hülya Koçyiğit, Kezban değildir; Önder Somer’in taa kendisidir.

Enes Kanter diye bir basketçi ve New York Knicks diye bir takım mevcut değildir; olsaydı NBA maçlarını yayınlayan Türk kanallarında görebilirdik.

ABD, Türkiye değildir; orada Reza Zarrap’tan rüşvet almak suçtur ve cezası en az üç yıl hapistir.

Binali Yıldırım’ın oğlu şişman değildir, sadece 150 kilo fazlası vardır ve zarlar onu çok sevmektedir…

Malta bir ada devleti değildir; ana, yavru ve acı vatan üçlemesinden sonra serinin vizyona giren yeni bölümü; tatlı vatandır.

Askerlerin canı ve ülkenin geleceği Hulusi Akar’ın kepi kadar kıymetli değildir; 15 Temmuz gecesi kepini bırakmamak için gösterdiği çabanın yarısıyla ülkeyi uçurumun kenarından alabilirdi.

Anayasa Mahkemesi bir mahkeme değildir; evet-hayır oyununda bahsi geçen emme basma tulumbadır.

Tren kazalarından ulaştırma bakanı sorumlu değildir, üstelik sinyalizasyon da gerekli bir donanım değildir; bütün sorumluluk trene bakan öküzlerindir.

Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir; bir patates cumhuriyetidir ve ismini patates muhalefetten almaktadır.

Berat Albayrak sadece Hazine Bakanı değildir; yaprağın kımıldamaktan korktuğu siyaset sahnesinin neşesidir. ‘bakın burası çok önemli’ ve borcam gibi icatlarla komedi dünyamıza ilham vermektedir.

Leyla Şahin Usta yalnız değildir; insan haklarından ekmek yiyip insanlıktan nasibi olmayan çok sayıda AKP’li vardır.

Erdoğan diktatör değildir; anayasayı rafa kaldırmamış, gazetecileri cezaevlerine doldurmamış, bebekleri anneleriyle birlikte tutuklatmamış, ormanları yağmalatıp şehirlere ihanet etmemiştir!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin