‘Darbeyi bir gün önce Yeni Şafak’a bildirdik’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz darbe girişiminin tertip olduğuna ilişkin iddiaları güçlendirecek açıklamalar yaptı.

Partisinin İstanbul il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan Perinçek, “Onlara dolaylı yollardan ulaştık. ‘Dik durun, bu darbe önlenecek’ dedik. ‘Bu darbe Türk ordusunun darbesi değildir’ dedik ve AKP’li birçok yönetici bize ‘Sahi mi, doğru mu’ şeklinde sordu. Genel başkan yardımcımız sayın Atilla Uğur, darbeyi bir gün önce Yeni Şafak gazetesine bildirdi. Vatan Partisi Fethullah Terör Örgütü’yle hiçbir zaman koalisyon kurmadı. Vatan Partisi, Fethullah Terör Örgütü’yle birlikte Amerika’nın planlarında görev alıp Türk ordusunun komutanlarını ve Türkiye’nin en büyük vatansever partisi olan Vatan Partisi’nin yöneticilerini içeri atmadı.” dedi.

AYM’YE GÖTÜRMEYİN

Başkanlık getirecek sistem değişiklik teklifini Anayasa Mahkemesi’ne götürme yetkisi olan kuruluşlara seslenen Perinçek, bunu yapmayın çağrısında bulundu: “Biz iptal davası açabilecek olan kuruluşlara bir öneride bulunuyoruz, İptal davası açmayalım, bu başkanlık sistemi dedikleri sistemi milletimizin önüne getirelim. Biz Türk milletine güveniyoruz. Kesinlikle ‘Hayır’ diyecektir. Başkanlık sistemi önerenleri milletin oyuyla mahkum edelim. Onlarla milletin önünde hesaplaşalım.”

Perinçek’in bu yorumu sosyal medyada ‘ağzındaki baklayı çıkardı.’ şeklinde yorumlandı.

1 YORUM

  1. O ZAMAN SENİN ELLERİN DE KİRLİ VE KANLI DOĞU PERİNÇEK..!
    NEDEN GENEL KURMAYA HABER VERİP, KENDİ GAZETENDE VE TELEVİZYONUNDA HALKA DUYURMADIN DA SADECE YENİ ŞAFAK GZT. NE FISILDAMAKLA YETİNDİN..? HESABIN NEYDİ..?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin