Danıştay’dan TOGO kuleleri kararı: Mansur Yavaş haklı çıktı

Danıştay, Ankara Ticaret Odası eski başkanı Sinan Aygün’ün yaptırdığı TOGO kuleleriyle ilgili son kararını verdi. Ankara’da 20 bin metrekarelik alana 120 bin metrekarelik inşaat yapılan projeye ilişkin mahkeme, Belediye Meclisi’nin aldığı inşaat yoğunluğunun azaltılması kararına uyulmasını istedi.

Danıştay 6. Dairesi, TOGO kulelerine yönelik 11 Nisan 2019’da Mimarlar Odası’nın açtığı ve yerel mahkeme ile istinaf mahkemesinin gizli emsal artışını iptal ettiği kararı kesin olarak onadı. Böylelikle, “Gizli emsal artışının usulsüzlüğü” ve “Şehircilik ilkelerine aykırılık” mahkeme kararı ile tescillenmiş oldu.

“BİZ HAKLI ÇIKTIK”

Danıştay tarafından haklı bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Yalan, iftira ve harama karşı mücadelemiz karşılığını buldu. Mahkeme, Togo Kuleleri’yle ilgili kararını verdi, biz haklı çıktık. İftira, diz çökecekti, yine çöktü. Hak yerini bulacaktı, yine buldu. Doğru duvar yıkılmazdı, yine yıkılmadı. Ankara’mız için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme 20 bin metrekarelik inşaat alanına 120 bin metrekarelik inşaat yapılan projede, Belediye Meclisi’nin aldığı inşaat yoğunluğunun azaltılması kararına uyulması kararını aldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin