Damat Bakan’ın şiveli ‘döviz konuşması’ sosyal medyanın dilinde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın doların yükselmesini bekleyenlere yönelik yaptığı konuşma sosyal medyada gündem oldu.

Trabzon’da iki gün önce düzenlenen ‘Adım Adım Ekonomi’ programında kürsüye çıkan Albayrak, döviz birikimi yapan vatandaşları eleştirirken ilginç bir tarz kullanıyor. Bakan’ın Orta Anadolu şivesiyle dile getirdiği sözlerini vücut hareketleri süslemesi dikkat çekiyor.

“Çok beklersiniz, hehe hele seçimden sonra”

Albayrak’ın yaptığı konuşmanın ilgili bölümü şöyle: “Malum siyasi motivasyonla karalama, iletişim ve algıyla kötücül bir söylemle seçime giderken manipüle etmeye çalışan bir kesim var onu biliyoruz zaten. İkincisi kim biliyor musunuz?

İkincisi şu; ağustos, eylül, ekim aylarında bol bol döviz alıp 6-7 TL’den niye, dolar 10-15 TL olacak ya! 6-7 TL’den toplayalım dolarları 10-15’e satarız. Sonra ne oldu? dolar düştü 5 TL’ye. Bunlar kara kara düşünüyor. Eyvah eyvah, ne yapacağız? Şöyle bir kriz çıksa da şu olsa da bu olsa da dolar yükselse de kar etsek! Çok beklersiniz. Hele hele seçimden sonra çok beklersiniz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin