Erdoğan’dan AKP teşkilatına fırça, Davutoğlu ve yeni particilere mesaj: Nerede neler döndüğünü biliyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir süredir parti içinde dillendirilen ‘yeni parti çalışmalarını’ isim vermeden sert eleştiriler yöneltti. “Nerede neler olduğunu, döndüğünü hepsini biliyoruz.” diyen Erdoğan, zamanı geldiğinde bunların hesabını soracağını söyledi.

Sözcü’nün internet sitesinde yer alan habere göre Erdoğan, AKP’nin Kızılcahamam’daki kampın açılışında konuştu. Seçim sürecinden, dış politikaya kadar birçok konuya değinen Erdoğan, teşkilata sert eleştiriler yöneltti, fırça attı.

Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül gibi isimleri geçtiği yeni oluşumlara üstü kapalı tehditler gönderdi.

Bu davanın adamı olduğunu söyleyenler nerede ya!

Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle: “İçimizde yanlış yapanlar olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu yeni değil, bu ilk insanla başlayan süreç. Habil ve Kabil ile başlayan süreç devam ediyor. Maalesef içimizde belli seviyeye, noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar yenilir yutulur cinsten değil. Bu davanın adamı olduğunu söyleyenler, bütün kampanya boyunca neredeydiler ya? Bunlar nereye kayboldular?

‘Efendim ben beğenmedim.’ Eee sen beğenmeyebilirsin. Yani biz herkesin beğeneceği isimleri bulma başarısını ne zaman gösterdik ki bugün göstereceğiz? Böyle bir şey olabilir mi?

Burada bir yönetim varsa bu yönetim çalışmalarını, istişarelerini yapar ve bir karar verir. Bu karara da hep birlikte uyarız. Ve bu işte bir teşkilatın ahlakıdır. Ama bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar kendilerini hiçbir zaman anlatamayacaklar. Ve şunu açık, net ifade ediyorum. Bilesiniz ki, bu teşkilat sadece Ankara’da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir.

Zamanı geldiğinde hesabını sormasını biliriz

Hangi ilde neler oluyor, ilçelerde neler oluyor bunların hepsi bize geliyor. Nerede neler olduğunu, döndüğünü bunların hepsini biliyoruz. Gün ola harman ola, zamanı geldiğinde tabi ki bizler bu teşkilatın geleceği için de bunların hesabını sormasını biliriz. Bunları biz sırtımızda taşıyacak değiliz. Biz bunu bir hareket olarak görmüyoruz, bu parti bir davadır. Bu davaya gönül verenler kendilerini sıkı tutmalı eğer tutmazlarsa kusura bakmasınlar.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Dava Erbakan hocadan ayrılırken yom muydu? Ya da rafa mı kaldırılmıştı o dönemde. Sen niçin seni yetiştiren hocanı terk ettin? Başkalarına dava da sana gelince dava değil mi? İnsan yaptıklarını yaşamadan ölmezmiş. Sen Erbakan’a sırt çevirdiğin gibi seninkiler de seni yarı yolda bırakacaklar. Etme bulma dünyası anlayacağın. Ne demek hesap sormak.
    Hoş, sana karşı isyan bayrağı çıkarayım, çıkarmayayım diye bir türlü karar veremeyenlerden ne çıkar o da meselenin başka bir tarafı. Ama bir hakikat var. Siyasi İslam AKP ile birlikte sukuta uğradı. Bundan sonra Türkiye’de bunların iş yapması çok zor. Bunlara bulaşanları bir daha halk görmek istemez. Yeni şeyler söylemek lazım. AKP ve zihniyeti yapacağını yaptı, artık miadı doldu. Kuru lafla ancak buraya kadar gelinebilirdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin