Cumartesi Anneleri, kayıp Mustafa Yılmaz, Gökhan Türkmen ve Yunus Bilge Tunç’u sordu

Cumartesi Anneleri 755. hafta eylemi

Cumartesi Anneleri, kayıplarını sormak için 755. haftada da bir araya geldi.

Bugünkü buluşmada Mustafa Yılmaz, Gökhan Türkmen ve Yunus Bilge Tunç nerede diye soran Cumartesi Anneleri, devlet yetkililerinin sessizliğine tepki gösterdi.

Eyleme katılan Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, yaptığı konuşmada, ‘Başvurmadığım yer kalmadı. Artık çok yıprandım ve tükendim. Eşimden 19 Şubat’tan bu yana hiçbir haber alamıyorum. Artık anaları, şleri ağlatmayın.” diye seslendi.

CUMARTESİ ANNELERİ: DİYARBAKIRLI ANNELERİ EN İYİ BİZ ANLARIZ

Diyarbakır’da HDP önünde eylem yapan annelerin siyasetin malzemesi yapılmaması gerektiğine işaret eden Cumartesi anneleri, şu açıklamada bulundu:

”755 haftadır söyledik, söylemeye devam edeceğiz; evlat acısı her anne için aynı yakıcılıktadır. Evlat yolu gözlemenin ne demek olduğunu bilen aileler olarak, Diyarbakır’daki ailelerin acılarını en iyi biz anlarız.

Diyarbakır’daki ailelerin acılarının araçsallaştırılması, günlük siyasetin bir parçası haline getirilmesi en çok bizi yaralar.

Her annenin evladına kavuşma talebi bizim de talebimizdir. Yüksek sesle haykırıyoruz; barış olsun anneler evlatlarına kavuşsun! Barış olsun ne asker, ne polis, ne gerilla annesi ağlamasın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin