‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe Öğretmen cezaevine girdi

Beyaz Show’a telefonla bağlanarak yaptığı konuşma yüzünden 15 ay hapis cezası alan öğretmen Ayşe Çelik cezaevine girdi. 2016 yılında Beyaz Show’a telefonla bağlanarak yaptığı konuşma yüzünden 15 ay hapis cezası alan Ayşe Çelik, cezasının infazı için bugün cezaevine girdi. ‘Çocuklar ölmesin’ diyen Çelik’in cezası daha önce üç defa ertelenmişti.

Ayşe Çelik’in avukatı Mahsuni Karaman, Anayasa Mahkemesi’ne yapılan başvurunun bir an önce değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Beyaz Show’un 2016 yılında yayımlanan bir bölümünde öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik programa telefonla bağlanmış ve “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın […] Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” demişti.

Yaşanan olay üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hem Ayşe Çelik hem de Beyazıt Öztürk hakkında “Terör örgütü propagandası yaptıkları” iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

Ayşe Çelik, geçen yıl 20 Nisan’da 6 aylık kızı ile Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne girmiş ve 4 Mayıs’ta tahliye edilmişti. Cezası 31 Ekim tarihine ertelenmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin