Çocuk kitabında skandal tecavüz hikâyesi! Tecavüzcü tilkiye yazar, boy abdesti bile aldırmış

Çocuk ve hayvan istismarıyla ilgili olaylar artmaya devam ederken ortaya çıkan bir kitap gündeme bomba gibi düştü. Arı Sanat Yayınevi tarafından yayınlanan ve yazarlığını Musa Dinç isimli kişinin yaptığı “Gül ve Düşün” isimli çocuk kitabında bir tilkinin ayıya tecavüz etmesi anlatılırken, tecavüzü meşrulaştıran skandal ifadelere yer verildi.

Musa Dinç tarafından yazılan “Gül ve Düşün” isimli çocuk kitabındaki tecavüz hikayesi tepki çekti. Kitapta, tilkinin sinirlendiği boz ayıya tecavüz etmesi detaylarıyla anlatıyor. Tecavüzü gerçekleştiren tilki olaydan sonra mutlu ve gururlu, tecavüze uğrayan boz ayı ise bekaretini kaybetmiş ve insanların yüzüne bakamayacak şekilde anlatılıyor.

YAZAR KİTABINDA TECAVÜZCÜ TİLKİYE BOY ABDESTİ BİLE ALDIRMIŞ!

Kitapta yazılan skandal ifadelerden bazıları şu şekilde:
“Boz Ayı’dan çok çektim, öyle bir şey başına getireyim ki ömrü boyunca unutmasın. En iyi tecavüz! Namusunu beş paralık edeyim!

Kurnaz Tilki, Boz Ayı’nın arkasına geçmiş ve çirkin emellerine kavuşmuş. Boz Ayı’nın da bakireliği son bulmuş.

Gerdekten çıkmış damat misali gibi, gerine gerine göğsünü kabartarak böğürtlenler arasından çıkmış…

“Boz Ayı, randevu evine düşmüş fahişeler gibi, kendi kendine içlenerek mırıldanmış: “Bekaretim gitti, namusum beş paralık oldu! Hangi yüzle ayı alemine çıkacağım (?) Damgayı yedim bir kere! Boz Ayı yerine Fahişe Boze Ayı derlerse işte o zaman…”

Öte yandan 2017 yılında yayımlan kitabın 4. baskısının yapığı ortaya çıktı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Tepkiler üzerine yazar, kitabın satışının durdurulduğunu açıkladı. Eğitim-Bir-Sen, yazar ve yayınevi hakkında suç duyurusunda bulundu.

DİNÇ: ÖZÜR DİLEDİM

Musa Dinç ise sosyal medya hesabından tepkiler üzerine açıklamada bulundu. Dinç, “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor.  Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN SUÇ DUYURUSU

Eğitim-Bir-Sen, yüz kızartıcı ifadeler içerdiği gerekçesiyle “Gül ve Düşün” isimli kitabın yazarı Musa Dinç ve yayınevi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre, kitabın varsa kütüphanelerden toplatılması için Kültür ve Turizm Bakanlığına, yapılması düşünülen etkinliklerin de iptal edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunuldu.

Bakanlıklara gönderilen yazıda, kitapta, yetişkinler tarafından dahi hicap duyulmasına neden olacak gayriahlaki ifadelerin, toplum ahlakını zedeleyen, ağza alınmayacak müstehcen cümlelerin, ancak pornografik yayınlarda yer alabilecek türden iğrenç betimlemelerin yer aldığına dikkat çekildi.

Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“Adı geçen (sözde) çocuk kitabının masallar etiketi altında çocuk yayınları kategorisinde satışa sunulması, çocukların erişimine bu kadar kolay bir şekilde açık olması, çocukların ahlaki, fiziksel, zihinsel ve pedagojik gelişimlerine telafisi mümkün olmayan zararlar verecek mahiyette olumsuz sonuçlara yol açacaktır. Bu nedenle, bahse konu (sözde) kitap hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş bir onay varsa kaldırılması, okul kütüphanelerinde bulunması halinde kütüphanelerden çıkarılması noktasında bakanlık taşra teşkilatının uyarılması; yazarın kaleme aldığı diğer kitapları hakkında da inceleme yapılması ve yazarın bakanlığa bağlı resmi ve özel eğitim kurumlarının öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerine katılımına izin verilmemesi için gereken yapılmalıdır.”

Savcılığa kitabın yazarı ve yayınevi hakkında yapılan suç duyurusunda ise, TCK’nın 226. maddesi uyarınca “basın-yayın yoluyla müstehcen ürünlerin çocukların görüp duyabileceği şekilde alenileştirilmesi” suçu kapsamında kamu davası açılması, söz konusu materyallerin toplatılarak tedavülden kaldırılması, internet ortamında dağıtılmasının engellenmesi talep edildi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, müstehcen tabirlerin sık sık kullanıldığı, ahlaki sınırların aşıldığı, bir tilki ve ayı üzerinden tecavüzü meşrulaştıran ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle, eğitimle, pedagojiyle zerre kadar bağdaşmayan kitabın çocuklara vereceği zararın önüne geçilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Yalçın, şunları kaydetti: “Kitap yazmak belli bir müktesebat, çocuk kitabı yazmak ise pedagojik bazı temel ilkelerden haberdar olmayı gerektirmektedir. Kitap yazmak, canı isteyenin değil, kabiliyeti ve bu alanda özel eğitimi olan insanların yapabileceği bir iştir. Ahlaksızlığı iş edinenlerin çocuklarımızın saf ve masum dünyasına kitap gibi önemli bir değeri kullanarak giriyor olması, bu alanda gerekli denetimin, caydırıcı tedbirlerin olmadığının göstergesidir. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, onları korumak başta yetkililer olmak üzere hepimizin en büyük sorumluluklarından biridir.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. Ortada -muhtemelen- psikolojik desteğe ihtiyacı olan bir adamın yazdığı bir kitap var.
    MEB onay vermemiş, zaten haberde de “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş bir onay varsa kaldırılması” şeklinde geçiyor.
    İyi de sizce tr724’ü bizim çocuklarımız da okumuyor mu? Hangi kafayla, bu sayfaları, bu satırları böyle haber yapabiliyorsunuz. Allah aklımıza mukayyet olsun. Kitap kimbilir kaç bastı, kaç okundu. Siz kalkıp bizim evimize kadar soktunuz hikayeyi. Kınıyorum…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin