CNN Türk’ten Koronavirüs önlemi: Muhabir ve kameramanların binaya girişi engellendi!

Koronavirüs salgını devam ederken CNN Türk, görev yapan habercileri için ikinci sınıf bir uygulamayı hayata geçirdi. İstanbul Bağcılar’da bulunan binası önüne konteynerler koyan Demirören Holding, muhabir ve kameramanların bina içine girmesini engelledi.

CNN Türk yönetiminin muhabir ve kameramanlara “Sizin etkileşim alanınızı kısıtlıyoruz” dedikleri öğrenildi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Twitter’dan konteynerlerin fotoğrafını paylaşarak “CNN Türk’te yedi muhabir ve dokuz kameraman birkaç metrekarelik alana sıkıştırıldı. ‘İçeri girmeyin, habere buradan gidip-gelin’ deniyor. Tuvaletin kullanılmasına bile izin verilmiyor. Önlemden anladığınız bu mu? #YeterDemirören” diye yaşananlara tepki gösterdi.

Tuvalete gitmek için bile içeri girmeleri yasaklanan muhabirler ve kameramanlar duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Eski Hürriyet çalışanı Serkan Ocak da CNN Türk önündeki barakaların fotoğrafını paylaşarak “Bu barakalar CNN Türk’te çalışan muhabir ve kameramanlar için hazırlanmış. Binaya girmeleri yasaklanmış. Diğer tüm çalışanlar binaya girip çıkabiliyorken kameramanlar ve muhabirlere bu muamele uygun görülmüş.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin