68 yaşındaki Ethem amca acil ihtiyacı yanlış anladı: 155’i arayıp maden suyu sipariş etti!

Koronavirüs salgını sebebiyle 65 yaş ve üstü kişilerin dışarı çıkması yasaklanmasının ardından acil ihtiyaçlarını karşılamak için 112, 155, 156’yı arayabilecekleri duyuruldu. Sivas’ta yaşanan ilginç olayda 68 yaşındaki Ethem Koçak, 155 Polis İmdat’ı arayıp, bir koli maden suyu istedi.

Koronavirüsü salgını sebebiyle 21 kişinin öldüğü vaka sayısının 1000’e yaklaştığı Türkiye’de 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. 65 yaş ve üstü vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak için de 112, 155, 156 numaralarını arayabilecekleri açıklandı.

POLİSTEN 1 KOLİ MADEN SUYU İSTEDİ

Sivas’ın Tuzlugöl Mahallesi’nde yaşayan evli ve sekiz çocuk babası Ethem Koçak, maden suyu bitince polisi aradı. Maske ve eldiven takarak önlem alan polis ekipleri, marketten aldıkları bir koli maden suyunu, eşi bir süredir İstanbul’da olduğu için yalnız kalan Ethem Koçak’ın evine bıraktı.

KOÇAK: BİZ BAŞKA SU İÇEMİYORUZ

Maden suyunu getiren polislere teşekkür eden Ethem Koçak, “Biz başka su içemiyoruz. Maden suyu içiyoruz. Polisler geldi. Sağ olsunlar milletimiz için çalışıyorlar. 65 yaş üzeri kimse çıkmasın dışarıya. Sağlık hepsinden önemli.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin