Çinli öğretmen Uygur öğrenciyi sınıfta dakikalarca dövdü

Çin Komünist Partisi’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Uygurlara uyguladığı soykırım politikası okullara kadar uzandı. Çinli bir öğretmenin Uygur bir öğrenciyi sınıfta dakikalarca tokatlaması Uygurlara uygulanan insan hakkı ihlallerini bir daha göz önüne serdi.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde kitlesel insan hakları ihlalleri ve insanlığa karşı suçlar nedeniyle İngiltere, ABD, Belçika, Kanada ve Hollanda Parlamentoları Çin’in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını soykırım olarak tanımıştı.

Pekin yönetiminin 1 milyondan fazla Uygur Türkünü ‘terörizmle mücadele’ bahanesiyle toplama kamplarına hapsederken Uygurlara yönelik zorla kısırlaştırma, tecavüz, soykırım ve asimilasyon politikası, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere birçok uluslararası kuruluş ve insan hakları örgütünün yoğun tepkilerine rağmen devam ediyor.

DAKİKALARCA TOKATLIYIP HAKÂRET ETTİ

Son olarak gazeteci Mustafa Bağ’ın Twitter hesabından paylaştığı bir videoda Çinli bir öğretmenin Uygur öğrenciye şiddet uygulamasına tepki yağdı. Gizli çekilen görüntülerde Çinli bir öğretmen sınıfta arkadaşlarının önünde Uygur öğrenciyi dakikalarca tokatlıyor. Çinli öğretmenin sırasında oturan öğrenciye uyguladığı şiddet ayakta iken de devam ediyor. Yüzene aldığı peş peşe darbeler sonucu Uygur gencinin maskesinin yüzünden sıyrıldığı görülürken Çinli öğretmen bir taraftan hakaret ederken diğer taraftan vurmaya devam ediyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin