Çin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından skandal paylaşım

Çin’in Ankara Büyükelçiliği hesabından skandal bir paylaşımda bulunuldu. İyi Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, büyükelçiliğin hesabından hedef gösterildi. Akşener ve Yavaş’ın Twitter kullanıcı isimleri etiketlenerek yapılan paylaşımda, “Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır. @meral_aksener @mansuryavas06 ” ifadeleri kullanıldı.

Skandal paylaşıma kısa sürede binlerce tepki geldi.

Meral Akşener dün yaptığı sosyal medya paylaşımında, “#BarınKatliamı’nda Çin esaretine boyun eğmeyen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı, şehadetlerinin yıl dönümünde rahmetle anıyorum… Esaret altındaki soydaşlarımızı unutmayacak, uğradıkları zulümlere sessiz kalmayacağız. Doğu Türkistan bir gün mutlaka bağımsız olacak!” ifadelerini kullanmıştı. 

 

Mansur Yavaş da “Doğu Türkistan’da yaşanan katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi hissediyoruz. Barın şehitlerini rahmetle anıyorum.” paylaşımında bulunmuştu.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin