Prof. Dr. Cihangir İslam, Türköne için acil çağrı yaptı: “Cezaevi ortamında yaşaması hayatını tehdit ediyor”

Saadet Partisi Milletvekili ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihangir İslam, ağır sağlık sorunları yaşayan ve Silivri Cezaevi’nde bulunan Prof. Dr. Mümtazer Türköne için acil çağrı yaptı.

Sosyal medya hasabından, “Sağlık Kurulu Başkanlığı da yapmış bir hekim olarak açıkça ilan ediyorum” diyen Prof. Dr. İslam, Türköne için şu uyarıda bulundu:

“Mümtazer Türköne çok ciddi kalp problemleri yaşamaktadır ve acilen by-pass ameliyatı olması gerekir. Bu haliyle cezaevi ortamında yaşaması hayatını ciddi şekilde tehdit etmektedir.”

TÜRKÖNE CEZAEVİNE GERİ GÖNDERİLMİŞTİ

Mümtazer Türköne’nin damarlarından birine geçtiğimiz günlerde stent takılmıştı. Ancak hastanedeki doktorlar, diğer damar tamamen tıkalı olduğu için Türköne’nin ameliyat olması gerektiğini belirtti. Türköne, bu süreçte yaşadığı sıkıntılar ve cezaevi koşullarında ameliyat sonrası bakımının zor olacağı gerekçesiyle ameliyat olmayı reddetmişti.

Kızı Sıla Türköne, babasının ameliyat olması durumunda, cezaevinde geçireceği her günün sağlığı açısından tehlikeli olacağını bu yüzden kendisinin ve yakınlarının Türköne’nin sağlığı için endişe ettiğini söyledi. Sıla, 63 yaşındaki babasının sağlığına kavuşabilmesi için ameliyat olması ve ameliyat sonrası gerekli bakım koşularının sağlanması gerektiğini belirtti.


Mümtaz’er Türköne, iki damarına stend takılarak Silivri’ye geri gönderildi

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin