Mümtaz’er Türköne, iki damarına stend takılarak Silivri’ye geri gönderildi

Kalp rahatsızlığı nedeniyle 10 gün önce Silivri Cezaevi’nden İstanbul Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’ne kaldırılan Prof. Dr. Mümtazer Türköne, damarına stent takıldıktan sonra cezaevine geri gönderildi.

Zaman Gazetesi’nin eski yazarı Mümtazer Türköne, kalp damarlarının tıkanması nedeniyle 25 Temmuz’da hastaneye kaldırıldı. Bu süreçte ailesi bilgilendirilmezken, kızı Sıla Türköne’nin haftalık telefon görüşmesinde babasının aramaması üzerine avukatı ile yaptığı takiple babasının hastanede olduğu bilgisine ulaşıldı.

Ailesine haber verilmeden hastaneye kaldırılan Türköne, cezaevinde bakımının yetersiz olacağını bildiği için kalp ameliyatı olmayı istemedi.

Gazeteci Yazar Mümtaz’er Türköne’nin daha önce kelepçeli bir şekilde muayene edildiğine dair görüntüler sosyal medyaya yansımıştı.

SAĞLIĞI İÇİN ENDİŞELİYİZ

Yüzde 80 tıkalı olan damarına stent takılan Türköne, tekrar Silivri’ye gönderildi. Tıkalı olan diğer damarı için ise doktorların ameliyatı zorunlu gördükleri belirtildi. Türköne’nin kızı Sıla Türköne, “Bu durumda cezaevinde geçireceği her gün sağlığı açısından oldukça tehlikeli. Sağlığı için endişe ediyoruz” dedi.

ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

Sıla Türköne şunları aktardı: “Babam kalbindeki damarların tıkalı olması sebebiyle zorlu bir süreç geçirdi. Biz de onunla birlikte tabii. Son durumda iki damarın, biri yüzde 80, diğerinin ise tamamen tıkalı olduğu için açık kalp ameliyatı olması gerektiğine karar verildi. Ancak cezaevi koşullarında ameliyat sonrası bakımının yetersiz olduğunu bildiği için ameliyat olmayı reddetti.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin