CHP’li belediyelerin aşevi hesapları tek tek bloke ediliyor!

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin de aşevi bağış hesapları İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda kapatıldı.

CHP’li belediyelerin aşevi hesaplarının kapatılması sosyal medyada büyük tepki çekti. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle aşevi hesaplarının kapatılmasını sosyal medya kullanıcıları vicdansızlık olarak değerlendirdi.

İlk olarak Antalya’ya bağlı Muratpaşa Belelediye’nin aşevi hesapları bloke edildi. 2 bin yoksula her gün yemek verilen aşevi hesaplarının kapatılması tepki çekmişti.

Dün akşam saatlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 25 yıldır hayırseverlerin desteğiyle hizmet veren aşevinin hesaplarının bloke edildiğini duyurdu.

Eskişehir Belediyesi’nin twitter hesabından yapılan açıklamada “Bugüne kadar desteğini esirgemeyen tüm yurttaşlarımıza teşekkür eder, imkanlarımız dahilinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğimizi, kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.


Odunpazarı Belediyesi de sosyal medyadan aşevi hesaplarının bloke edildiğini şöyle duyurdu: “Her gün binlerce ihtiyaç sahibi hemşehrimize sıcak yemek yardımı yapan Aşevimizin banka hesapları bloke edilmiştir.”


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını için başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ndan sonra harekete geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir genelge yayınlayıp CHP’li belediyelerin bağış toplamasına engel olmuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin