AKP Milletvekili Öyüş: CHP tarafından dağıtılan kolilerden yiyenler haram yemiş olur!

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan yardım kolilerinin haram olduğunu söyleyen AKP Aydın Milletvekili Semiha Öyüş’ün sözleri tepki çekti.

AKP Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı yardım kolilerini eleştirirken, “Belediyelerin dağıttığı kolilerde tüyü bitmemiş insanların hakkı var, alıp yiyenler haram yemiş olur.” dedi.  AKP’li Öyüş’ün yardım kolileri hususunu müftüye danışacağını söyledi.

Sosyal medyada büyük tepki çeken Öyüş’ün sözlerine en sert tepkiyi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan gösterdi.

TEZCAN: MÜFTÜYE DANIŞACAKSANIZ, KAÇAK SARAYIN İSRAFINI SORUN

Öyüş’ün sözlerini facia olduğunu kaydeden Tezcan şunları kaydetti: AKP Aydın Milletvekili Semiha Öyüş’ün yaptığı açıklama, siyasi tarihimize bir gaf belki de gafın ötesinde bir siyasi facia olarak geçecektir. Bu konuşma hangi mantıkla, akılla açıklanabilir. Ucube düşüncelerinize helali, haramı karıştırmayın ! Samimiyetle Hacca giden yola girer, fitneyle Hacca giden yoldan çıkar. Sayın Öyüş’e Hac yaramamış , cennetin tapusunu dağıtmaya kalkmış. Hacca gidenler doğru yolu bulurken, Sayın Öyüş yolundan sapmış. Şayet müftüye danışacaksanız, kaçak sarayın israfını sorun! Asıl tüyü bitmemiş yetimin hakkı orda… Bir soru daha sormak isterseniz, yolsuzluk yaparak haramla beslenenleri sorun! Bunun yanı sıra, Sayın Öyüş  Aydın’da AKP belediyesi olsaydı yoksul yurttaşlarımıza yardım edilmeyeceğini de itiraf etmiştir. Bırakın Aydın Belediyesi’yle uğraşmayı! Çünkü ne dediğinizi bilmeden konuşup, komik duruma düşüyorsunuz.’’

1 YORUM

  1. Sizi takip etmeye çalışan bir okuyucuyum. Bu haber 2014 de meydana gelmiş bir olay. Siz bu haberi 2020 Nisan diye lanse ediyorsunuz. Bunu size yakıştıramadım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin