CHP’den açıklamalar arka arkaya: ‘Abdullah Gül yok, olmayacak da’

Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olacağı yönündeki iddialar üzerine Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin gösterdiği tepkinin ardından CHP’den bu iddiaya ilişkin bir açıklama daha geldi. Gül’ün adaylığıyla ilgili iddialara CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Önce Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın doğrudan Gül’ün adaylığıyla ilgili bir soru üzerine, “Geniş katılımlı bir ittifakın peşindeyiz. Herhangi bir isim üzerinde rezervimiz yok” açıklaması geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise konuyla ilgili Twitter’dan şu açıklamayı yaptı: “Yeter… Bu kadar spekülasyon canımıza tak etti. Bütün amaç bizim içimizde bir tartışma yaratıp moralimizi düşürmek CHP’nin gündeminde Abdullah Gül diye bir isim olmadı, şimdi de yok, olmayacak ta.”

Veli Ağbaba’dan da tepki: ‘Adayımız değil’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin gündeminde Abdullah Gül gibi bir tartışma yoktur, kendisi adayımız da değildir. CHP’ye yönelik günlerdir algı operasyonu sürdürenlere duyurulur” diye yazdı.

Muharrem İnce: Gül bizim Erdoğan’dan kurtulma seçeneğimiz olamaz

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler arasında adı geçen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığıyla ilgili “Tayyip Erdoğan’ın suç ortağı ve kardeşi Abdullah Gül bizim Tayyip Erdoğan’dan kurtulma tercihimiz, seçeneğimiz olamaz, olmamalıdır” dedi. İnce konuştuğu bir köşe yazarına ise, “Abdullah Gül-Recep Tayyip Erdoğan arasında kalırsam ben Erdoğan’a oy veririm” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin